Zavrieť

Porady

Prax o odbornej sposobilosti po novom

Dobry den,
chcela by som vas poprosit o radu.Chcela by som zacat podnikat a otvorit si pedikersky salon.Mam osvedcenie na tuto pracu,lenze po novom ,myslim od 1.7.2010, je pedikura zaradena do skupiny remesla a to znamena ,ze urady vyzaduju 6 mesacnu prax o odbornej sposobilosti,aby mi vydali zivnostensky list.
Chcem sa spytat, ci toto potvrdenie,je len nejake cestne úrehlasenie od nejakej pedikerky u ktorej by sa ta prax odohrala,ktora by mi potvrdila tuto prax,ale tam musi byt ako doklad nejaka zmluva o TPP resp VPP.
Aky doklad budu urady brat do uvahy.Ja som v TPP v uplne inom obore a teda ked by som chcela zacat podnikat, co dalej,ako mam teda postupovat.
Vopred vsetkym dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Kludne môžeš byť nahlásená len na 4 hodiny

    emajlus je offline (nepripojený) emajlus

    emajlus
    logo
    Schumann&Berthold s.r.o
    nezabudni si na v meste trvaleho bydliska zaslať žiadosť o skúšku odbornej spôsobilosti v zmysle §22 zákona č.455/1991 Zb.z.
    táto skúška overuje teoretické,a prakticke vedomosti. musíš k tomu zdokladovať a doložiť kopiu osvedčenia o absolvovaní rekvalifikačného kurzu (musí byť akreditovaný) a je tam aj poplatok tuším 14O euro...?

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Skús pozrieť sem :

    http://www.porada.sk/t154132-zodpove...ml#post1597387

    Prípadne si pozri ďalšie témy [SEARCH]zodpovedný zástupca[/SEARCH]

    Dosť často sa táto téma rozoberala na Porade, určite si tam nájdeš, to čo hľadáš.

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    karlinda Pozri príspevok
    Prosiim, vie mi niekto poradit???
    K osvedčeniu z akreditovaného vzdelávacieho zariadenia musíš doložiť doklad o min. 6 mesačnej praxi ( nemusí byť pracovný pomer, postačuje aj dohoda o vykoní práce - ŽÚ preverujú pracovnoprávny vzťah cez sociálnu poisťovňu ) a musíš absolvovať kvalifikačnú skúšku pred skúšobnou komisiou. Až po predložení týchto dokladov spĺňaš podmienku odbornej spôsobilosti.

    karlinda je offline (nepripojený) karlinda

    karlinda
    To som myslela.ze co staci aj dohoda o vykonani prace.Nebudu skumat pocet odpracovanych hodin, aki by som pracovala len na 4 hod napr.???

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    karlinda Pozri príspevok
    To som myslela.ze co staci aj dohoda o vykonani prace.Nebudu skumat pocet odpracovanych hodin, aki by som pracovala len na 4 hod napr.???
    Záleží na živnostenskom úrade, ale určite budú skúmať, či firma, ktorá ťa mala ako zamestnanca na DoVP, ťa skutočne mala prihlásenú aj v SP / či neide o fiktívnu dohodu /.

    karlinda je offline (nepripojený) karlinda

    karlinda
    Dakujem za rady vsetkym....Hmm..tak to je fakt super,som trocha sklamana,ako nas stat podporuje podnikanie tymto smerom....no mam dost.

    Prax o odbornej sposobilosti po novom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.