Zavrieť

Porady

Skvamózny papilóm

Ahojte, viete niekto, čo znamená skvamózny papilóm? Našla som si na internete papilóm, ale "skvamózny" som nenašla. A celý výraz už vôbec nie. Viete aký je pri tom postup pri liečbe? Ďakujem za každú info
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    Beska Pozri príspevok
    Ahojte, viete niekto, čo znamená skvamózny papilóm? Našla som si na internete papilóm, ale "skvamózny" som nenašla. A celý výraz už vôbec nie. Viete aký je pri tom postup pri liečbe? Ďakujem za každú info
    Ahoj,

    skvama - squama - je supina rohovinoveho povodu. Skvamozny bude supinovity. O liecbe Ti neviem povedat, zrejme zalezi aj od toho, kde sa vyskytuje, vseobecne su ale papilomy benigne, nezhubne.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Beska Pozri príspevok
    Ahojte, viete niekto, čo znamená skvamózny papilóm? Našla som si na internete papilóm, ale "skvamózny" som nenašla. A celý výraz už vôbec nie. Viete aký je pri tom postup pri liečbe? Ďakujem za každú info
    Papilómy
    Epitelové nádory vyvolané vírusovou infekciou

    Skvama – šupina odlupující se kůže.
    Viz deskvamace, eflorescence lat. squama šupina

    Skvamózna metaplázia
    Prirodzený proces nahrádzania dlaždicového epitelu cylindrickými bunkami na krčku maternice

    Skvamózne epitelové lézie nižšieho stupňa (LSIL)
    Termín klasifikačného systému Bethesda, ktorý sa používa na opísanie miernych bunkových abnormalít v krčku maternice

    Skvamózne epitelové lézie vyššieho stupňa (HSIL)
    Prekanceróza, pri ktorej sú bunky krčka maternice stredne závažne alebo závažne zmenené

    V medicíne sú určité výrazy spojené z dvoch , troch slov z latiny alebo gréčtiny .
    Tie potom vydajú za aj niekoľko slov , doslova jednu vetu .
    Preto aj ten Tvoj výraz sám o sebe nič neznamená , no v spojení dvoch slov je za tým určitá diagnóza ...že aká , to vieš asi len Ty a lekár teda určite .
    Na rozdiel od lekára si chceš len overiť , čo a ako bude ďalej ...liečba , medikamenty a podobne ...

    Uhádol som ...?
    Verím / som presvedčený /, že hej , nakoľko je zvedavosť a strach prirodzená ľudská vlastnosť ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.