Zavrieť

Porady

Spoločník s. r. o. a živnosť...

Dobrý večer,

Potreboval by som viacero rád. Som spoločníkom v jednej s. r. o. Mám problém s tým, že neviem či si môžem ešte k tomu založiť živnosť - myslím, že sa jedná o nepravidelnú prepravu.

Ide o to, že v nasledujúcich pár mesiacoch by som sa mohol dostať k zaujímavým ponukám na rôzne jazdy po Európe - niečo ako taxi. Samozrejme sám by som to nezvládal tak by som chcel nejakých ľudí - šoférov.

A poraďte mi či si môžem vôbec založiť živnosť, potom na dohodu zamestnať určitých ľudí a či netreba k takémuto druhu živnosti nejakú odbornú spôsobilosť, tak ako u mňa tak aj u tých šoférov...

Ďakujem veľmi pekne za rady a ak opakujem náhodou tému tak sa ospravedlňujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Spoločník - to je tvoja investícia. Okrem nej môžeš mať živnosť a v rámci živnosti zamestnávať ľudí.
    Na taxislužbu tuším potrebuješ licenciu, takže zrejme to nazveš inak - s tým ti neporadím.
    Ale o prepravných a špedičných službách je tu neúrekom príspevkov, otázok. Miesto ospravedlňovania použi vyhľadávač....

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Treba si zistiť všetko potrebné priamo na príslušnom Krajskom úrade, ktorý Oprávnenie vydá. § 6, 7 a 21 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č.168/1996 Z. z. o cestnej doprave v znení neskorších predpisov

    Spoločník s. r. o. a živnosť...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.