Zavrieť

Porady

cislo uctu (kolko cisel)

Nenasiel som vhodnu sekciu na zadanie mojej banalnej otazky a tato sekcia sa mi k tomu najviac priblizovala, tak to hodim sem
Chcem si prelozit peniaze z banky A do banky B. V banke B mi dali cislo uctu na ktore to mam poslat a to cislo uctu je 000000-00xxxxxxxx/6500
Viem, ze cislo uctu je xxxxxxxx/6500 (kde 6500 je kod banky) ale naco tam davaju tie nuly predtym, aby cloveka zmagorili ??
Naposledy upravil Fero11 : 25.12.10 at 15:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Slovenská banková ombudsmanka:

    "Číslo účtu v domácom platobnom styku sa skladá z maximálne 16 číslic, t.j. najviac 6 číslic tvorí predčíslie účtu a maximálne 10 tvorí základné číslo účtu. Na Slovensku nie všetky banky používajú predčíslie. Ak nie je predčíslie uvedené, nahradzuje sa automaticky nulami. Používanie predčíslia je pre banku dobrovoľné, ak už sa však banka predčíslie rozhodne používať, číslo účtu je úplné až po jeho zadaní."

    zdroj: http://www.topky.sk/cl/100289/717522...klientov--14--

    ale aj Češi tvrdia to isté:

    "Pokud banka přidělí klientovi číslo bankovního účtu včetně předčíslí, je nutné, aby bylo v mezibankovním platebním styku používáno číslo kompletní, tj. včetně tohoto předčíslí. Jakékoliv zkracování přiděleného čísla účtu znemožňuje jednoznačnou identifikaci účtu klienta, a tím narušuje hladké fungování mezibankovního platebního styku."

    zdroj: http://www.investujeme.cz/kratke-zpr...nkovniho-uctu/

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Rozalka Pozri príspevok
    Presne tak, aby zmagorili. Nemusíš tie predné nuly napísať, ak to chcú, tak ich softvér ich "dorovná". Je to tak krajšie na výpise, čísla účtov pekne rovnako zarovnané, iný účel ja osobne v tom nevidím.
    Pohodové a radostné vianoce prajem.
    S týmto nesúhlasím.Ja som tak platil za vodu.Tie nuly som nenapísal (platba neprešla )a prišli ma vypojiť.Vzhľadom na vlastnú skúsenosť odporúčam ich napísať.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Presne tak, aby zmagorili. Nemusíš tie predné nuly napísať, ak to chcú, tak ich softvér ich "dorovná". Je to tak krajšie na výpise, čísla účtov pekne rovnako zarovnané, iný účel ja osobne v tom nevidím.
    Pohodové a radostné vianoce prajem.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Su banky, ktore maju aj predcislia uctov a za nimi nasleduje cislo, vtedy je vyplnene vsetko, aj tie nuly.
    Pokial tvoj ucet predcislie nema, je skutocne zbytocne to uvadzat s nulami.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Mne je to vlastne jedno, lebo to robi pracovnicka v banke (ja jej poviem cislo aj s nulami) ale zaujmalo ma na co su tam tie nuly
    btw postova banka pouziva predcislie ?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    220870 Pozri príspevok
    S týmto nesúhlasím.Ja som tak platil za vodu.Tie nuly som nenapísal (platba neprešla )a prišli ma vypojiť.Vzhľadom na vlastnú skúsenosť odporúčam ich napísať.
    Vodárne majú s najväčšou pravdepodobnosťou aj predčíslie, vtedy nemôžeš vynechať žiadne číslo.
    V tom prípade platí to, čo napísal Stefan2005

    cislo uctu (kolko cisel)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.