Zavrieť

Porady

Neuhradila som u stomatologa za ošetrenie zuba... Budem mať s tým opletačky?

Bola som u stomatologa s bolesťou zuba... Urobil mi snimok s tým, že to teda ošetrí... Keďže šlo o zadný zub požiadala som o jeho vytiahnutie čiže extrakciu... Lekár suhlasne prikívol... Dal mi do ust tie hadičky na odsavanie tekutin... a pasoval sa so zubom.... napichal mi injekcie od bolesti atď... po ošetrení mi povedal, že tam bol kaz a že sa mu ho podarilo ošetriť... žiadal zaplatiť za ošetrenie 160,- eur a tvrdil, že nema zmluvu s poisťovňou... keďže som taku sumu pri sebe nemala neuhradila som nič.... bola som sa informovať v poisťovni, kde som sa dozvedela, že daná ambulancia s nimi zmluvu má... v poisťovni mi povedali, že je na mne či to uhradim...
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tiger21 Pozri príspevok
Bola som u stomatologa s bolesťou zuba... Urobil mi snimok s tým, že to teda ošetrí... Keďže šlo o zadný zub požiadala som o jeho vytiahnutie čiže extrakciu... Lekár suhlasne prikívol... Dal mi do ust tie hadičky na odsavanie tekutin... a pasoval sa so zubom.... napichal mi injekcie od bolesti atď... po ošetrení mi povedal, že tam bol kaz a že sa mu ho podarilo ošetriť... žiadal zaplatiť za ošetrenie 160,- eur a tvrdil, že nema zmluvu s poisťovňou... keďže som taku sumu pri sebe nemala neuhradila som nič.... bola som sa informovať v poisťovni, kde som sa dozvedela, že daná ambulancia s nimi zmluvu má... v poisťovni mi povedali, že je na mne či to uhradim...
... viac k tomu zubárovi nechoď, lebo ti vytrhá všetky zuby ešte v čakárni..

Pár vecí nechápem - je to tvoj stály zubár? Alebo to si bola na pohotovosti?

160 EUR je trochu drahé ošetrenie zuba. Bežné vŕtanie s bielou výplňou stojí cca 30-50 EUR. Mala si si asi zistiť, čo bolo v tých 160 EUR. Takú sumu poisťovňa určite nepreplatí. Aj keď mal zmluvu s poisťovňou, zubárske výkony nie sú plne hradené poisťovňou. Vždy sa niečo dopláca. Každý zubár má svoj cenník, zvyknú mať aj pre poistencov aj pre samoplátcov. Pokiaľ nemáš s tým zubárom zmluvu o poskytovaní starostlivosti, tak mu poisťovňa nič nepreplatí. Tým pádom si bez zaplatenia odišla (ani ste sa nedohodli, ako to zaplatíš?). Jasné, že poisťovni je to jedno, či zaplatíš alebo nie. Oni s tým nič nemajú.

Ak nechceš, nezaplať. Ale potom sem nepíš, ak ti príde platobný rozkaz na zaplatenie 160 EUR plus trovy konania.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Normálna detektívka...

Neverím, že pacient príde k zubárovi a ten neupozorní na skutočnosť, že sa jedná o plnú úhradu, keďže nemá s poisťovňou uzatvorenú zmluvu.

A neverím ani rozprávke, že si sa rozhodla zub vytrhnúť a medzi rečou a odsávacími hadičkami zubár urobil po svojom a opravoval kaz. To ste tam boli ako dvaja nemí bratia ?
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

160,00 Eur za snímok, následne vytrhnutie zuba a ešte opravu ďalšieho zuba sa mi zdá vysoká cena. Požiadaj zubára o rozpísanie suma podla cenníka a uvidí, čo tam máš všetko započítané.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pokiaľ stomatológ žiada vyplatiť zákrok (tvrdiac, že nemá zmluvu s poisťovňou), musí vydať doklad, kde musí byť uvedené, aké stomatologické a iné zdravotné úkony vykonával - každý zákrok má svoje číslo, podľa ktorého sa dá zistiť, o čo sa presne jedná. Pokiaľ však nechce takýto doklad vydať, potom si tieto ceny "vycucal" z palca, jeho postup je potrebné oznámiť nielen zdravotnej poisťovni, ale aj Slovenskej komore stomatológov - tí si už s ním urobia poriadok (prinajhoršom pôjde trhať zuby na Ukrajinu ). Lekárske ošetrenie (i to stomatologické) sa považuje za obchod - lekár vykoná odborný zákrok = práca, ty zaplatíš = prijal si zákrok a zbavil zuba i bolesti.
6 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Na takychto ludi sa medzi sebou upozornujeme.Musis cakat,ze ani dalsi zubari nebudu nadseni ked sa k nim budes hlasit.Necudovala by som sa,keby si sa dost dlho k dobremu zubarovi nedostala.Potom sa nestazuj.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

BXLmiami Pozri príspevok
Na takychto ludi sa medzi sebou upozornujeme.Musis cakat,ze ani dalsi zubari nebudu nadseni ked sa k nim budes hlasit.Necudovala by som sa,keby si sa dost dlho k dobremu zubarovi nedostala.Potom sa nestazuj.
teraz dám otázku trochu , už dlho riešime v internetových obchodoch problém kupujúcich, ktorí objednajú tovar a nepreberú. Právnici nás presviedčajú, že nemôžeme robiť zoznam takých ľudí medzi sebou, lebo vlastne tým porušujume zákon na ochranu osobných údajov. Lebo dotyční nám nedali súhlas na to, aby sme ich meno uviedli v akomkoľvek zozname mimo obchodu.
Ako sa medzi sebou na takýchto ľudí upozorňujete?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

BXLmiami Pozri príspevok
Na takychto ludi sa medzi sebou upozornujeme.Musis cakat,ze ani dalsi zubari nebudu nadseni ked sa k nim budes hlasit.Necudovala by som sa,keby si sa dost dlho k dobremu zubarovi nedostala.Potom sa nestazuj.
Aha - robis v zubnej ambulancii? No ako vidis, nie len lekari, ale uz aj pacienti maju moznost na takychto "lekarov" upozornovat. Im sa zasa moze stat, ze budu mat prazdnu cakaren.

Mozno by bolo dobre, keby zadavatelka temy aj zverejnila, konkrete ktory lekar si takto privyraba.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

BXLmiami Pozri príspevok
Na takychto ludi sa medzi sebou upozornujeme.Musis cakat,ze ani dalsi zubari nebudu nadseni ked sa k nim budes hlasit.Necudovala by som sa,keby si sa dost dlho k dobremu zubarovi nedostala.Potom sa nestazuj.
neriešim dôvod nezaplatenia stomatologovi. Zdá sa ti suma 160€ za ošetrenie zuba primeraná (najmä ak zadavatelka zistila, že má zmluvu s príslušnou zdravotnou poisťovňou) ?
2 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Myslím si, že zlyhala komunikácia. Prísť k lekárovi, tzn. prísť si pre službu, za ktorú sa buď neplatí, alebo čiastočne platí, alebo platí v plnej výške.
Na túto skutočnosť je lekár pacienta vopred upozorniť a pacient má možnosť voľby.

Mne sa stalo pred rokom a pol, že môj endokrinológ pri prvej návšteve žiadal úhradu za prvé vyšetrenie, keďže vraj už nemá limit na pacienta z VšZP. Akceptovala som to, dostať s k takémuto lekárovi je dosť obtiažne, zaplatila som, ale opýtala som sa, či to je všetko, čo treba zaplatiť a či bude v budúcnosti ešte niečo za úplatu. Vtedy povedal, že v budúcnosti už nič nezaplatím. Samozrejme, že doklad o zaplatení som nedostala.
O tri návštevy neskôr mi kázal prísť na krv. Bola som vyšetrená a čuduj sa svete - pýtal odo mňa 35€, vraj toto vyšetrenie spadá do interného vyšetrenia /mal aj atestáciu ako internista/. No to ma už ale napálilo, pretože ma neupozornil vopred a tak som sa porúčala s úsmevom na tvári, že nič platiť nebudem a endokrinológa okamžite mením.
Po zmene lekára som na endokrinológii už viac neplatila, akurát ak som potrebovala vyšetrenie skôr, než som mohla dostať termín - priplatila som si za prednostné vyšetrenie.

Odvtedy si dávam pozor a lekára /aj zubára/ sa vždy pred vyšeterením, ošetrením vopred opýtam, či to bude niečo stáť a ak to má niečo stáť, tak sa rozhodnem, či službu využijem alebo nie.

Treba sa pýtať.
Seriózny lekár na tento fakt upozorní pacienta vopred.
8 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dani, nikdy som za odber krvi a vyšetrenie (vrátane EKG a sono) na endokrinologii nedoplácala. Priplácam len za prednostné vyšetrenie, lebo od piatej pred poliklinikou sa mi stáť nechce, aby sa mi ušlo číslo.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Áno Veronika, už ani ja neplatím . Zhodou okolností mám známu lekárku, ktorá mi doporučila vtedy terajšiu endokrinologičku a medzi rečou mi povedala, že tieto praktiky onoho pána doktora sú všeobecne známe
Mňa môže obabrať niekto len raz, potom už nie.
Čím teda nechcem povedať, že všetkých treba hádzať do jedného vreca. V princípe nemám zlé skúsenosti so zdravotnou starostlivosťou, hoci je SK zdravotníctvo v žalostnom stave.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Len raz? Zdravotníctvo je v žalostnom stave. Ešte, že nie, všetci Slováci sú v žalostnom stave. Kto môže ten pomôže, ak už nie naše zdravotníctvo! To, len musí, teda, malo by! Ale nemusí. Tak všetkým hodne zdravia, aj bez SK zdravotníctva. Nie len u zubára.

Kto neberie, ak má od koho? A potrebuje to.

Sú ľudia, ktorým zdravotníctvo pomôže. A sú ľudia v zdravotníctve, ktorí berú, aj zdravie.
Naposledy upravil sito : 28.12.10 at 17:07
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
BXLmiami Pozri príspevok
Na takychto ludi sa medzi sebou upozornujeme.Musis cakat,ze ani dalsi zubari nebudu nadseni ked sa k nim budes hlasit.Necudovala by som sa,keby si sa dost dlho k dobremu zubarovi nedostala.Potom sa nestazuj.
Bolo by užitočnejšie, keby ste medzi sebou upozorňovali na takého kolegu, ktorý by sa mal hanbiť.
Keby si pacienti sledovali v ZdrPo úkony, ktoré na nich účtoval ten-ktorý lekár, mnohí by boli prekvapení.
16 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

S podobnou horibilnou sumou u zubára skončila pani, ktorá nemala pravidelnú preventívnu prehliadku a potrebovala ošetrenie. Sťažovala sa známej, a keďže sme stáli v potravinách v rade pri pokladni, bola som nechtiac poučená o dôležitosti nezanedbať preventívnu prehliadku.
Nebol aj tento prípad ošetrením bez preventívnej prehliadky?
1 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Presne toto aj mne napadlo, sú lekári aj beťári, ale sú skôr výmimkou...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Danushka, za správny tvar "mne napadlo", mnohí používajú "mňa napadlo" a vtedy sa mi ježia vlasy.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

...presne toto som včera vysvetľovala svojej dcére, ,,ju" stále niečo napadá namiesto toho, aby jej napadalo
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Tak jej povedz, že JU môže napadnúť tiger, myšlienka JEJ napadne.
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

............. ja vždy dcére poviem,že napadnúť ju tak môžem ja
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať