Zavrieť

Porady

Aky spad pre kanalizaciu je vhodny...

Ahojte vsetci poradaci!
Mame hrubu stavbu konecne pod strechou a zaciname uvazovat o rozvodoch kanalizacie, plynu, kurenia a pod... Chcel som sa spytat, kto s tym mate ake skusenosti, ked by sme chceli umiestnit WC trochu dalej od kanalizacnej niky, aky spad by sme mali dodrzat a ako hrube potrubie? Strop sme davali skladany (nosniky+vlozky+8cm zelezobeton)... No a ide o to, ze ked by to malo byt napr. 3m od kanaliz. niky (chceme trosku ine rozmiestnenie miestnosti ako je na projekte...) ci sa to nejako bude dat pomestit do podlahy alebo co s wc odpadom...?
Vopred dakujem za rady a prajem vsetkym krasne medzisviatkove obdobie!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    najmenší dovolený sklon kanalizačnej prípojky je DN150 je 2%, DN 200 je to 1 %.
    Údaje som našiel presne v metodickej príručke SEVAK-u .
    http://sevak.sk/zakaznici/dokumenty
    http://sevak.sk/uploadsfile/OchranaN...analizacie.pdf

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Neviem o koľko metrov sa presne jedná.Ale ideálny spád je 3-5%.Pričom spád by sa nemal meniť.Ak sa mení tak by tam mal byť umiestnený revízny otvor.Podľa noriem je to tuším od 2%.

    dasoft je offline (nepripojený) dasoft

    ITckar, ucitel... dasoft
    Dakujem za odpovede! Jednalo by sa cca o nejake 3 metre... Este by ma zaujimalo ako hrube potrubie (bezny RD, jedna sa o odpad od WC)? resp. ake najtensie rury (vonk. priemer) je mozne na takyto ucel pouzit...?

    ante1 je offline (nepripojený) ante1

    ante1
    dasoft Pozri príspevok
    Dakujem za odpovede! Jednalo by sa cca o nejake 3 metre... Este by ma zaujimalo ako hrube potrubie (bezny RD, jedna sa o odpad od WC)? resp. ake najtensie rury (vonk. priemer) je mozne na takyto ucel pouzit...?
    Ak sa jedna o WC na poschodi ako som to pochopil z prispevku vyssie kde si pisal o hrubke podlahy, tak na vzdialenost 3m ti uplne postaci sklon 1-2% cize 2 cm na 1m dlzky, vacsi spad nie je nepotrebny pretoze voda z rury rychlo odtecie a papier sa bude zachytavat na stenach a moze dojst po case k upchaniu. a co sa tyka hrubky potrubia staci ti priemer fi 110, ktora sa dalej spaja na hrubsiu ciev ktora vedie uz do hlavnej kanalizacie von z domu. a co sa tyka ci to nejak mozes napchat do podlahy tak to sa ti asi nepodari ak ma len tych 8cm ako si pisal. ale lahko to mozes vyriesit ak kupis wc misu ktora nema vyvod na dne ale zo strany a pojde do steny, akurat daj pozor aby si ju nepostavil prilis vysoko , postaci ti ak bude stred rury 10-12 cm od cistej podlahy, kazdopadne na tu dlzku 3m by bolo dobre nechat 1 reviziu pre pripad cistenia ako to bolo pisane v prispevku vyssie
    Naposledy upravil ante1 : 27.12.10 at 21:27

    dasoft je offline (nepripojený) dasoft

    ITckar, ucitel... dasoft
    Super, dakujem za radu... Asi to napokon predsa len budem musiet skryt do podlahy lebo pri novej dispozicii wc ziadna stena nieje, iba tenka sadrokartonova priecka (a okrem toho ide rovnobezne zo stenou v ktorej je nika a tam kde sa prepajaju su prave dvere...) takze zial vedenie v stene asi neprichadza do uvahy... Ale aj tak dakujem za rady, to s tym reviznym otvorom je dobry napad!

    Aky spad pre kanalizaciu je vhodny...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.