Zavrieť

Porady

štatistika

Vedel by ste mi niekto poradiť so štatistikou? Konkrétne s korelačným vzorcom. Vzorec ako taký mám, ale neviem, ako doň dosadiť známe premenné.
ryx=Σ nij.xi.yj - n.x.y (x a y aritm.priemer)
Nechápem tú prvú časť nij.xi.yj
Ja som si vypočítala každý súčin ni.xi a potom nj.yj ale neviem, ako tam mám zakonponovať to ostávajúce.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Ahojte,
    sestra sa snaží vyhodnotiť ten dotazník, ktorí jej niektorí poraďáci pomohli vyplniť. Neviete niekto, ak v pripade viacerych moznosti odpovedi na danu otazku (vie, že kazda odpoved ma byt zapisana zvlast v kontingencnej tabulke)..t.j. v prvom stlpci (danej otazky) bude prva odpoved v druhom stlpci (danej otazky) bude dalsia mozna odpoved ..atd, alebo takym sposobom, ze kazda mozna odpoved (danej otazky)musi mat svoj stlpec a v nom sa zaznaci, ktory respondent v poradi na nu odpovedal. Dakujem

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    prečítal som si otázku viackrát, nie som si istý, či som ju správne pochopil...

    Ak už bude mať nahodené hodnoty v exceli, si myslím, že je možné urobiť prvú i druhú variantu, hoci si myslím, že zreteľ by sa mal klásť na vyhodnotenie otázok, a nie toho, kto ako odpovedal...

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Stefan2005 Pozri príspevok
    prečítal som si otázku viackrát, nie som si istý, či som ju správne pochopil...

    Ak už bude mať nahodené hodnoty v exceli, si myslím, že je možné urobiť prvú i druhú variantu, hoci si myslím, že zreteľ by sa mal klásť na vyhodnotenie otázok, a nie toho, kto ako odpovedal...
    ďakujem a už sem púšťam sestru, nech s tebou komunikuje ona

    Ahoj, ja praveze potrebujem spravne dat do excelu tie odpovede a neviem akym sposobom, aby sa mi lahsie s nimi pracovalo...t.j. ak ma otazka napr. 5 možných odpovedí ( mozno odpovedať na viac možností), ci kazdu odpoved mam dat zlvlast do stlpca, resp. otazka č. 2 bude spracovana: ot_2a, ot_2b, ot_2c, ot_2d, ot_2e, pripadne ak respondenti odpovedali najviac na 3 z 5 mozných odpovedí, či mi postačia stlpce ot_2a, ot_2b, ot_2c? v prvom pripade sa zapisu do excelu na kazdu moznu odpoved (6 mozností)hodnoty, teda aj ak neoznačí/neodpovie číslom 0...v druhom pripade sa zapisu do stlpcov iba hodnoty jednotlivych odpovedi...Dakujem
    Naposledy upravil mzdarka renca : 18.11.11 at 19:39

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.