Zavrieť

Porady

excel macro pomoc

Dobry den,

potrebujem importovat txt subory do excelu a nasledne vyberat z textu hodnoty do roznych poli. Mam vytvorene macro, ktore mi otvori explorer a ja si vyberiem txt subor, kde ale musim manualne nastavit separatory. Ked import prebehne, subor sa zobrazi v novom exceli a nie v tom, odkial som macro spustal.. netusim preco. Prikladam excel, kde mam macra nastavene pre kazdy txt subor osobitne. Vedeli by ste mi niekto poradit ako ten proces trocha urychlit..? Nie som moc zdatny- napokon to uvidite aj v tych macrach.. : Seratary su oznacene na kazdom sheete osobitne "," ":" "_ (space)"
Dakujem.

IB
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltan Miklos je offline (nepripojený) Zoltan Miklos

    Bývalý IT guru (teraz už len guru)... ...viac Zoltan Miklos
    nazvy textovych suborov budes mat ten isty, alebo v nich budes mat nejaky timestamp? mohol by si skusit vytvorit data connections na jednotlive subory. tuto moznost mas v Data ribbone.
    ak mas datove spojenie na textovy subor, staci ti refreshnut sheet a automaticky sa ti nacitaju data z textaku a prebehnu vsetky dodatocne kalkulacie poli. posli prosim priklad vstupnych datovych suborov. d.
    z.

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    ToJeJedno Pozri príspevok
    Dobry den,

    potrebujem importovat txt subory do excelu a nasledne vyberat z textu hodnoty do roznych poli. Mam vytvorene macro, ktore mi otvori explorer a ja si vyberiem txt subor, kde ale musim manualne nastavit separatory. Ked import prebehne, subor sa zobrazi v novom exceli a nie v tom, odkial som macro spustal.. netusim preco. Prikladam excel, kde mam macra nastavene pre kazdy txt subor osobitne. Vedeli by ste mi niekto poradit ako ten proces trocha urychlit..? Nie som moc zdatny- napokon to uvidite aj v tych macrach.. : Seratary su oznacene na kazdom sheete osobitne "," ":" "_ (space)"
    Dakujem.

    IB
    Nové makro XL 2007 - stručne:
    1) nahranie makra: Karta "Zobraziť" / Makrá / Zaznamenať makro
    - Excel bude zanamenávať každý krok od tohoto momentu až po zastavenie makra (ikona - modrý štvorček v spodnej lište)
    2a) import TXT: Karta "Údaje" / Získať externé údaje / Z textu
    2b) ... alebo pre jednorázové otvorenie TXT do nového zošita: CTRL+O, typ súboru TXT

    3) "vyklikať" podrobnosti importu, napr.:
    - oddeľovač bodkočiarka (alebo čiarka, tabelátor ... - to je riešenie tvojho pracného prehadzovania - v kóde potom napr. Space:=False, Other:=True, OtherChar:=":"),
    - označenie stĺpcov, ktoré sú textové, ktoré dátumové ...
    - TIP 1: označiť viac stĺpcov rovnakého typu (napr.text) - klik na Prvý – stlačiť a podržať SHIFT – klik na Posledný
    - TIP 2: !!! čísla nechať typu "General" a ak sú v zdrojovom súbore des. bodky ale v Exceli fungujú des. čiarky,
    nastaviť Decimal Separator – bodku (tlačidlo Spresniť - Advanced)
    5) zastaviť makro.

    Makro možno potom kedykoľvek použiť:
    1) ALT+F8 a zo zoznamu makier vybrať to vhodné
    2) ... alebo priradiť k nejakému tlačidlu
    3) tlačidlo "Run / Spustiť" sa spustí vykonanie makra
    4) cez tlačidlo "Edit / Upraviť" sa dá dostať ku kódu príslušného makra (resp. cez ALT+F11)
    a tu dá upraviť napr. cesta alebo názov TXT (resp. CSV či iných) súborov.

    Pre otváranie len TXT súborov, možno použiť volanie zabudovaných dialógov.
    Tvoja open fn môže potom vyuzerať takto:
    Code:
    Sub GetFile()
    Dim FName As Variant, strThatWorkbook As String
    'Open a daily file from hard drive
        'Application.FindFile ("*.txt") 'Display Filefind Form GetOpenFile doens't open it - darn
        FName = Application.GetOpenFilename("txt Files (*.txt), *.txt")
        Workbooks.OpenText Filename:=FName
        strThatWorkbook = Windows.Application.ActiveWorkbook.Name 'Remember it's name
    End Sub
    Príklad - príloha
    Pokec - Excel - volanie zabudovaných dialógov

    Palo

    pre XL 2003 viacej riešení tu:
    Excel - automatizácia importu csv súborov
    Excel 2003 - import více soborů pomocí makra
    Excel, makro - import údajov

    ToJeJedno je offline (nepripojený) ToJeJedno

    ToJeJedno
    bohuzial nazvy adresarov su rozdielne.. %name%-%date%, cize server-122510 . Subory sa volaju rovnako

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.