Zavrieť

Porady

Rodičovský príspevok

Ahojky poraďáci,
chcela by som niekoho poprosiť o dovysvetlenie novely zákona o rodičovskom príspevku. Do 30.9.2010 som poberala rodičovský príspevok, ale od 1.10.2010 som začala pracovať a príspevok mi bol odňatý. Teraz som čítala novelu, že od 1.1.2011 sa rodičovský príspevok vypláca aj počas výkonu zárobkovej činnosti. Neviem, ale či sa to vzťahuje aj na mňa, či si mám ísť dať znova žiadosť o rodičovský príspevok na UPSVaR, alebo je to bezpredmetné. Ďakujem Alena
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    ANO, VZTAHUJE SA TO AJ NA TEBA, AK TVOJE DIETA NEMA ESTE 3 ROKY.
    v JANUARI OPAT O RP POZIADAJ.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    Dobry den. Zamestnankyna je na RD, od 1.1.2011 sa vratila do prace (dieta este nema 3 roky). Ake tlacivo ma zaniest na UPSVaR od zamestnavatela? Dakujem krasne zapomoc
    Ahoj Ajacik,
    ja som tam dávala potvrdenie od zamestnávateľa, že pracujem, ale to bol v platnosti starý zákon. Teraz by sa podľa mňa nemusel zanášať žiadny papier, ale pre istotu by som skočila na UPSVaR a opýtala sa.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ajacik Pozri príspevok
    Dobry den. Zamestnankyna je na RD, od 1.1.2011 sa vratila do prace (dieta este nema 3 roky). Ake tlacivo ma zaniest na UPSVaR od zamestnavatela? Dakujem krasne zapomoc
    Zákon o rod. príspevku od 1.1.2011 umožňuje súbeh zamestnania a poberania RP. Nemali by na UP vyžadovať od rodiča žiadny doklad. Iba v prípade, ak dieťa navštevuje súkromné zariadenie a rodič si chce uplatniť namiesto rodičovského príspevku príspevok na starostlivosť o dieťa, ktorý je vyšší ako RP, treba dokladovať výšku nákladov.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem krasne :-)

    bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

    bobekoad
    Moj pripad. Od novembra 2010 poberam rod.prispevok vo vyske 256 eur. Ak zacnem v 2011 pracovat ostava mi v rovnakej vyske alebo sa znizuje na 190 eur? Dakujem za odpoved.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.