Zavrieť

Porady

PN vo výpovednej lehote

dobry den.
28.12.2010 som dostal vypoved zo strany zamestnavatela z dovodu nadbytocnosti v zmysle § 63 ods. 1 písm. b), s trojmesacnou vypovednou lehotou , ktora mi zacne plynut 1.1.2011.Vo verejnej sprave mam odrobenych 17 rokov tak mi bude po ukonceni PP vyplatene odstupne 3+2 mesiace vo vyske mojho funkcneho platu.
Chcel by som sa opytat za ktore obdobie sa odstupne vypocita , a aky vplyv bude mat vyska odstupneho ked 3.1.2011 pojdem na PN , ci PN vo vypovednej lehote ma vplyv na vypocet odstupneho.

velmi pekne dakujem
Naposledy upravil Dav : 31.12.10 at 22:44
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    dany950 Pozri príspevok
    to znamena ze ked pojdem na PN od 3.1.2011 az do 30.3.2011, odstupne dostanem vo vyske funkcneho platu v aprilovej vyplate,
    a nebu de to mat ziadny vplyv na jeho vysku.Este by som sa opytal
    ked sa 1.4.2011 zaevidujem na urade prace ci budem mat narok na podporu ihned , alebo az po 5 mesiacoch kedze dostanem odstupne 3+2.
    velmi pekne dakujem za odpoved
    Na podporu v nezamestnanosti budeš mať nárok hneď od 1.4.2011.
    To, že si dostal 5 mesačné odstupné / 3+2 / na to nemá žiadny vplyv.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    VERONIKA6, zdenka131, fulmaja, arizona, Zdenka175
    5

    dany950 je offline (nepripojený) dany950

    dany950
    to znamena ze ked pojdem na PN od 3.1.2011 az do 30.3.2011, odstupne dostanem vo vyske funkcneho platu v aprilovej vyplate,
    a nebu de to mat ziadny vplyv na jeho vysku.Este by som sa opytal
    ked sa 1.4.2011 zaevidujem na urade prace ci budem mat narok na podporu ihned , alebo az po 5 mesiacoch kedze dostanem odstupne 3+2.
    velmi pekne dakujem za odpoved

    dany950 je offline (nepripojený) dany950

    dany950
    dakujem, a co sa tyka mojej dovolenky,viemze mam za tie tri mesiace co som vo vypovednej lehote narok na adekvatnu cast, to znamena ze ked mam do roka 30 dni ,tak za tie 3 mesiace by to malo byt 7,5 dna , lenze ked budem tie 3 mesiace na PN budem mat vobec narok na tu dovolenku.
    este raz dakujem.
    Naposledy upravil dany950 : 02.01.11 at 16:48

    dany950 je offline (nepripojený) dany950

    dany950
    dakujem, a co sa tyka mojej dovolenky,viemze mam za tie tri mesiace co som vo vypovednej lehote narok na adekvatnu cast, to znamena ze ked mam do roka 30 dni ,tak za tie 3 mesiace by to malo byt 7,5 dna , lenze ked budem tie 3 mesiace na PN budem mat vobec narok na tu dovolenku.
    este raz dakujem.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    dany950 Pozri príspevok
    dakujem, a co sa tyka mojej dovolenky,viemze mam za tie tri mesiace co som vo vypovednej lehote narok na adekvatnu cast, to znamena ze ked mam do roka 30 dni ,tak za tie 3 mesiace by to malo byt 7,5 dna , lenze ked budem tie 3 mesiace na PN budem mat vobec narok na tu dovolenku.
    este raz dakujem.
    ak budeš od 3.1.2011 na PN - nesplníš podmienky nároku na dovolenku

    dany950 je offline (nepripojený) dany950

    dany950
    dakujem.mam este jednu poslednu otazku :
    dnes mi hovoril znamy ,ze ked mam vypovednu lehotu 3 mesiace/januar , februar , marec/,a ja budem tieto 3 mesiace na PN ,a potom ju k 31.3.2011 ukoncim, tym padom mi uplynie ta vypovedna lehota a k1.4.2011 bude so mnou rozviazany pracovny pomer,a mal by som teda v aprilovej vyplate dostat odstupne 3+2 mesiace z nasobku funkcneho platu,lenze udajne ked budem v tej vypovednej lehote cele 3 mesiace na PN tak nedostanem odstupne
    3+2, ale len 2 mesacne , udajne preto lebo tie 3 mesiace sa vztahuju na vypovednu lehotu , a ja som ich odmarodoval.
    mohli by ste mi to prosim vas vysvetlit ako to vlastne je ,ci sa nahodou nezmenil zakon ,nerad by som prisiel o odstupne za tie 3 mesiace.
    velmi pekne dakujem.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    dany950 Pozri príspevok
    dakujem.mam este jednu poslednu otazku :
    dnes mi hovoril znamy ,ze ked mam vypovednu lehotu 3 mesiace/januar , februar , marec/,a ja budem tieto 3 mesiace na PN ,a potom ju k 31.3.2011 ukoncim, tym padom mi uplynie ta vypovedna lehota a k1.4.2011 bude so mnou rozviazany pracovny pomer,a mal by som teda v aprilovej vyplate dostat odstupne 3+2 mesiace z nasobku funkcneho platu,lenze udajne ked budem v tej vypovednej lehote cele 3 mesiace na PN tak nedostanem odstupne
    3+2, ale len 2 mesacne , udajne preto lebo tie 3 mesiace sa vztahuju na vypovednu lehotu , a ja som ich odmarodoval.
    mohli by ste mi to prosim vas vysvetlit ako to vlastne je ,ci sa nahodou nezmenil zakon ,nerad by som prisiel o odstupne za tie 3 mesiace.
    velmi pekne dakujem.
    Na odstupne mas narok zo zakona, to dostanes, ja keby si bola celu vypovednu dobu PN.
    Udaj o 3+2 mesacnom odstupnom si zadal ty, tak snad vies, odkial si ho cerpal.

    PN vo výpovednej lehote

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.