Zavrieť

Porady

Zatajený,spoločný účet, po rozvode

Ahojte.
Prosím Vás. Mali sme s exmanželkou založený spoločný účet. Doteraz som bol v tom, že je zrušený. Ale odrazu mi začali chodiť výpisy z účtu. Nerozumel som, najskôr som som tomu nevenoval pozornosť. Ale neskôr som sa dozvedel, keď už tých výpisov pribúdalo, že účet je v exekúcii, alebo ekzekuovaný?..., neviem ako sa to hovorí. Prosto "sekera" za takmer 3000 eur. Ten účet je založený v tej istej banke v ktorej mám aj súčasný, ale zakladali sme ho v inom meste a...

Jestvuje nejaký spôsob, čestné prehlásenie, alebo na základe dátumu rozvodového konania a dátumov tej "sekery"... ako ten účet "prerobiť" na osobný účet exmanželky, samozrejme s jej súhlasom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    A myslis si, ze exmanzelka s tym bude suhlasit?
    Kedze ti chodia vypisy, predpokladam, ze ucet je zalozeny na tvoje meno a manzelka je len disponent uctu.
    Nevsimat si vypisy nebol dobry napad.
    Predpokladam, ze banke je uplne jedno, kto minul peniaze, vyzadovat splatenie bude od teba.
    Nechcem byt zlym prorokom, ale ak ex nebude suhlasit s prevedenim uctu/dlhu dobrovolne, asi ti zostane len sud, kde budes dokazovat, ze dlh sposobila ona a ze ti musi peniaze vratit.

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Mal by si ísť do banky a zistiť, kedy boli na účte pohyby. Ak to bolo až po rozvode, budeš mať doklad pre súd.
    Prerobiť účet na bývalú manželku sa bude dať len s jej súhlasom. Komu chodili pred tým výpisy ? Ty si si ich nevšímal ?
    Ak Tvoja bývalá s tým nebude súhlasiť, tak ťa tá nepozornosť bude dosť stáť. Najlepšie urobíš keď sa poradíš s právnikom.

    dusan333 je offline (nepripojený) dusan333

    dusan333
    verkaz Pozri príspevok
    Mal by si ísť do banky a zistiť, kedy boli na účte pohyby. Ak to bolo až po rozvode, budeš mať doklad pre súd.
    Prerobiť účet na bývalú manželku sa bude dať len s jej súhlasom. Komu chodili pred tým výpisy ? Ty si si ich nevšímal ?
    Ak Tvoja bývalá s tým nebude súhlasiť, tak ťa tá nepozornosť bude dosť stáť. Najlepšie urobíš keď sa poradíš s právnikom.
    Ďakujem za vaše reakcie, prepáčte, ale nemohol som reagovať bol som mimo dosah.

    V banke som sa bol pýtať, ale oni mi povedali,že oni si to nemôžu svojvoľne stiahnuť z môjho terajšieho účtu. Minulý rok som rozbiehal akúsi živnosť. Výpisy mi najskôr nechodili, až keď začal byť pohyb a obnos na mojom novom účte väčší, banka mi začala posielať, tie výpisy, najskôr iba tak akože nič, a teraz mi chodia pravidelne. Na tom výpise, nie je vypísaný žiaden mínus! ani na jednom, preto som na to v tom podnikateľskom návale pozabudol. Ale aj keby som nepozabudol, čo by mi to pomohlo? Povedali by mi to isté, čo aj teraz... Myslel som si , že je to omyl, pretože som bol v tom, že ten účet je už iba na ex a predtým bol spoločný. V podstate zatiaľ mi nič nehrozí, aspoň dokedy má ex pravidelný príjem, ale chcel som vedieť, že čo mi hrozí a aký je štandardný postup pri zmene vlastníka účtu v takomto prípade, keď chcem obísť právnika.
    Potrebujem radu od niekoho, kto v minulosti už niečo podobné riešil.

    Ďakujem vám.

    Zatajený,spoločný účet, po rozvode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.