Zavrieť

Porady

Konateľ - nepravidelný príjem

Skúsim ešte raz zadať túto otázku
Dobrý deň, ak konateľom spoločnosti je cudzí štátny príslušník a neviem kedy počas roka 2011 bude mať pravdepodobne vyplatenú odmenu za prácu konateľa, je potrebné ho prihlásiť ako zamestnanca s nepravidelným príjmom od 1/2011?
Ďakujem za odpoveď
Naposledy upravil majtnerova : 04.01.11 at 05:34
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jaja8008 je offline (nepripojený) jaja8008

    jaja8008
    konatel ktory je odmenney za pracu na zaklade zmluvy o vykone funkcie konatela - mate povinnost ho do 31.1.2011 prihlasit na RLFO s datumom vzniku 1.1.2011.
    musite ho prihlasit uz na novom tlacive kde je kolonka zamestnanec pravidelny prijem alebo neprav. prijem.

    ak dostava odmenu kazdy mesiac, je to prvid prijem a idu vsetky odvody.
    ak nedostava odmenu kazdy mesiac, iba niektore mesiace alebo iba raz, je to nepravidelny prijem a odovdy idu mensie (dochodkove tusim iba).

    jaja8008 je offline (nepripojený) jaja8008

    jaja8008
    Ak riesis to, ci vobec dostane odmenu - tak to muste vediet, nie? ma v zmluve o vykone funkcie konatela stanovenu odmenu? Ak ju dostane co i len jeden krat tak podla mna ho musis prihlasit s nepravidelnym prijmom. Inak, najlepsie je sa opytat na socialnej poistovni (prave som tam sedela hodinu ohladne tejto temy lebo pracovnicky su z tychto zmien tiez este nejasne ale pomohli a su ochotne.

    Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

    Daniela12345
    Aj ja sa pridám k tejto téme. Sme Sro - konateľ nemá voči sro žiadnu zmluvu ako bude a či bude mať najakú odmenu vyplácanú. Pýtala som sa ho, ale on nič nevedel a ani účtovník. Ako mám postupovať, aby nevznikol problém počas roka, alebo na jeho konci, ak sa rozhodnú niečo vyplatiť a ja ako mzdárka o tom nebudem vedieť ? Chcem predísť problémom so SP.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Daniela12345 Pozri príspevok
    Aj ja sa pridám k tejto téme. Sme Sro - konateľ nemá voči sro žiadnu zmluvu ako bude a či bude mať najakú odmenu vyplácanú. Pýtala som sa ho, ale on nič nevedel a ani účtovník. Ako mám postupovať, aby nevznikol problém počas roka, alebo na jeho konci, ak sa rozhodnú niečo vyplatiť a ja ako mzdárka o tom nebudem vedieť ? Chcem predísť problémom so SP.
    Daniela, pozri - myslím, že riešiš niečo podobné
    http://www.porada.sk/1596853-post31.html

    Evinka73 je offline (nepripojený) Evinka73

    zaciatocnik - úctovnik Evinka73
    Ak ak konateľ je aj zamestnancom firmY za ktorého riadne odvádzame všetkx odvody, je potrebne ďalšia registrácia do SP, keď mu budú vyplácané iba zisku za predch. rok?

    raya1 je offline (nepripojený) raya1

    raya1
    Riaditeľ – štatut. orgán neziskovej organizácie je podľa zákona o n.o. č. 213/1993 neplatenou funkciou. Doteraz odmenu nepoberal, t.č. poberá star. dôchodok.
    Ak správna rada na svojom zasadnutí rozhodne, že mu vyplatí jednorázovú odmenu za mesiac august, teda v septembri .
    Takýto zamestnanec sa bude považovať za zamestnanca s nepravidelným príjmom ?
    Táto odmena sa rozpočíta pomernými časťami na predošlé mesiace roka (počnúc mesiacom, od ktorého bol konateľ prihlásený v Sociálnej poisťovni, teda od augusta) a poistné sa vypočíta “spätne” za predošlé mesiace ?
    nebolo by vhodnejšie rozhodnúť a prihlásiť ho koncom roka?
    Naposledy upravil raya1 : 23.08.11 at 03:37

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Vhodnejšie je prihlásiť ho čo najskôr, o to menej mesiacov spätne sa bude rozpočítavať jeho poistné.

    raya1 je offline (nepripojený) raya1

    raya1
    Takže stačí na RLFO označiť " zamestnanec s nepravid. príjmom" ?
    Dátum vzniku poistenia - môže byť mzdárke doručený zápis zo zasadnutia správ. rady, ktorá odmenu schválila?
    Dátum zániku poistenia ?
    Ďakujem

    ini je offline (nepripojený) ini

    ini
    Dobrý deň, som konateľka v jednoosobovej sro, ktorá bola založená tento rok. Prihlásila som sa ako konateľ s nepravidelným príjmom do SP, keďže som ani v zakladateľskej listine ani nikde inde nemala špecifikované, že nemám nárok na odmenu konateľa. Keďže si však neplánujem vyplácať žiadne odmeny, chcem urobiť dohodu medzi sro a konateľom o tom, že konateľovi nebude vyplatená žiadna odmena. Je to možné urobiť až teraz neskôr a na základe toho odhlásiť konateľa aj zamestnávateľa zo SP? Stačí dohoda alebo treba zmluvu o výkone funkcie? ďakujem za odpoveď.

    lubikka je offline (nepripojený) lubikka

    lubikka
    Dobrý deň ,
    Potrebovala by som súrne poradiť ohľadom vyplatenia odmeny konateľa ,
    Konateľ je prihlásený v soc.poist od 15.11.2011.na poberanie nepravidelného príjmu teda odmeny , ktorú si vypláca raz za rok .
    Moja otázka znie ak si vyplatí odmenu v 11/2012 príklad 11 000€ , suma sa mu rozpočíta pomerne na všetky mesiace spätne 1-11 po 1000€ a vyráta sa poistne , ale ak by si túto odmenu vyplatil napr. v 1/2013 , suma 10 000 € by sa mu rozrátala len na Január 2013 s max. vym. základe ?

    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.