Zavrieť

Porady

co vsetko mozem a co nemozem dat do podn.zameru

dobry podvecer,vie mi niekto poradit,co vsetko si mozem dat do podn.zameru a co nie?
napr.tovar,registr.pokladnicu,stojany,vesiaky,zdra votnu poist....?
dakujem krasne i.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Možno Ti pomôže toto usmernenie
    Usmernenie Riadiaceho orgánu č. N3/2007 Aktualizácia č. 3 http://www.google.sk/url?sa=t&source...syzn0Sv55TEKgA

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    blavaciko, vieraaaa, Mária27, Timka1, Anja111, Danielle369, arizona
    7

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    ano správne píšeš..aj pokladňu, aj regále , notebook, odvody, nábytok, to všetko si zahrň do pod.zámeru....ale na tovar príspevok nesmieš použiť. Ani z toho auto kúpiť.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Lubaba, vieraaaa, Mária27, zdenka131, Timka1, Anja111
    6

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Na reklamu nech sa radšej opýta...čo ja viem tak reklamu neuznajú..ale všade majú iný meter

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    mimomu Pozri príspevok
    dakujem ale skotr som mala na mysli,konkretne veci ako notebook,pokladna,nabytok,najom,poistovna,odvody,t ovar a pod.
    napríklad aj nájom za nebytové priestory, reklamu, drobný majetok,
    záleží od toho na akú činnosť budeš mať podnikateľský zámer

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    dan Pozri príspevok
    Na reklamu nech sa radšej opýta...čo ja viem tak reklamu neuznajú..ale všade majú iný meter
    u nás ju uznávajú - reklama v médiach alebo inzercia v káblovej televízii, dokonca aj vizitky uznali,

    ešte ma napadá - odborná literatúra, semináre, školenia, kurzy, ale to ozaj závisí od činnosti v podnikateľskom zámere

    dokonca aj pracovné odevy prešli pri remeselnej činnosti

    mimomu je offline (nepripojený) mimomu

    mimomu
    dakujem ale skotr som mala na mysli,konkretne veci ako notebook,pokladna,nabytok,najom,poistovna,odvody,t ovar a pod.

    mimomu je offline (nepripojený) mimomu

    mimomu
    je to v oblasti detskeho textilu.....radsej tam udam viac,keby sa to nejako zmenilo pocas vybavovania.....ze mozem zadat aj vo vyssej sume.
    ten najom,poistka a nabytok su naisto?
    a viete mi aj povedat ako dlho to vsetko trva?viem ze upsvar ma na to 30 dni od uznania.
    inak vam vsetkym dakujem i.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    mimomu Pozri príspevok
    je to v oblasti detskeho textilu.....radsej tam udam viac,keby sa to nejako zmenilo pocas vybavovania.....ze mozem zadat aj vo vyssej sume.
    ten najom,poistka a nabytok su naisto?
    a viete mi aj povedat ako dlho to vsetko trva?viem ze upsvar ma na to 30 dni od uznania.
    inak vam vsetkym dakujem i.
    kalkuláciu uvádzaš na vyššiu sumu ako je dotácia, pretože ceny v nej uvedené sú len podľa tvojho prieskumu trhu a môžu sa odlišovať,

    ako dlho to trvá? to záleží od toho či sa hlási na danom úrade práce veľa uchádzačov na kurz na samo zamestnanie alebo nie, niekde je to pol roka, inokedy je to 2-3 mesiace, musíš sa informovať na svojom úrade práce

    a ešte čo sa týka kalkulácie nákladov, je tu možnosť požiadať o zmenu kalkulácie, počas tých dvoch rokov keď si povinná prevádzkovať živnosť

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    mimomu Pozri príspevok
    dakujem timka.
    a nevies ci si tam mozem dat aj uctovnicke sluzby?
    na niektorých úradoch práce spracovanie účtovníctva uznávajú, ale niektoré nie, u nás napríklad, minulý rok nechceli uznať a tento rok 2011 v pondelok som písala jeden zámer, klientka sa informovala, takže môžem ich uviesť a prejde to

    ... záleží to od daného úradu, popýtaj sa, niekedy mám pocit, že nie sme na jednom Slovensku, každý úrad uzná niečo iné ......

    mimomu je offline (nepripojený) mimomu

    mimomu
    tak to je fakt cudne,ze to takto funguje.
    a ke mas skusenosti.....je tazky ten test?a asi nie kazdemu prejde podn.zamer.dakujem

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    mimomu Pozri príspevok
    tak to je fakt cudne,ze to takto funguje.
    a ke mas skusenosti.....je tazky ten test?a asi nie kazdemu prejde podn.zamer.dakujem
    test nie je ťažký, samozrejme je potrebné vedieť základy daňovej a účtovnej legislatívy, zvyčajne je 20 otázok, ak máš min. 10 z nich správnych tak si ho urobila, takto to funguje u nás, neviem ako inde .....
    v poslednej dobe už vyraďovali zámery v našej oblasti na kaderníctva, je veľmi veľa záujemcov o dotáciu, takže začínajú ich triediť

    mimomu je offline (nepripojený) mimomu

    mimomu
    ja by som chcela len detsky sh,u nas su 3 sekace ale len kombinovane.....myslis,ze by mohlo prejst?ktovie ci aj tie kurzy budu u nas.v stredu tm idem,tak sa popytam na to ale chcem vdiet co najviac aby ma neoklamali,lebo aj to sa moze stat.
    ja mam obchodnu skolu aj prax v obchode,tak daco viem o tom ale predsa podnikanie je dalsia vec.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.