Zavrieť

Porady

V akej platovej triede mám byť zaradená?

Mám výučný list a maturitu v drevárskom odbore. Následne mám ukončené vysokoškolské vzdelanie 1 stupňa ako MOV a vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa ako učiteľka všeobecnovzdelávacích predmetov. Učím odborné predmety na strednej škole - drevárskeho zamerania.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    V tejto tabuľke si pozri zaradenie PZ a OZ do PT podľa stupňa požadovaného vzdelania a zaradenia do kariérového stupňa.

    http://www.minedu.sk/data/USERDATA/A...anie_do_PT.pdf

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    miramax1, Lubaba, vieraaaa, terezamaria, Mária27
    5

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Aký konkrétny odbor si vyštudovala, akú máš dĺžku pedagogickej praxe k 30. júnu 2009 viac ako rok, menej ako rok? Od toho závisí zaradenie do kariérového stupňa- či si začínajúci PZ alebo samostatný.

    Tu je vyhláška, ktorá stanovuje kvalifikačné predpoklady. Pozri časť VIII a zistíš, či si kvalifikovaná.

    http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/u...l.437_2009.pdf
    Naposledy upravil zdenka131 : 05.01.11 at 16:21

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    merci33 Pozri príspevok
    ďakujem a je na to aj nejaký §, na ktorý by som sa mohla odvolať? (mám na mysli na to vyplatenie)
    Na margo toho zaradenia. Ak vás zaradili do 8 PT tak vám brali do úvahy len stredoškolské vzdelanie, podľa ktorého ste ako učiteľka MŠ plne kvalifikovaná. Ak
    chcete aby prihliadol zamestnávateľ na vaše vysokoškolské vzdelanie a zaradil vás do 9 PT je to možné, ale uvedomte si, že budete zaradená ako nekvalifikovaná a tým pádom od vás bude zamestnávateľ žiadať doplnenie si kvalifikácie. A po druhé ako nekvalifikovaná nemáte možnosť zbierať si kredity vzdelávaním. Takže je to celé na zváženie.

    merci33 je offline (nepripojený) merci33

    merci33
    Dobrý deň, som učiteľka v MŠ, mám ukončené strednú pedagogickú školu a vysokú školu II. stupňa sociálnej práce. Podľa mojich informácií by som mala byť zaradená do 9 platovej triedy, som nižšie. Idem požiadať svojho zamestnávateľa o preradenie do vyššej platovej triedy. Chcem sa opýtať, či je pravda, že mi má môj zamestnávateľ spätne vyplatiť finančný rozdiel medzi 8 a 9 triedou za dobu, čo som bola zle zaradená. Ďakujem za informáciu, prajem pekný deň

    jankkam je offline (nepripojený) jankkam

    jankkam
    ano mas byt zaradena do 9 platovej triedy ako nekvalifikovana a zamestnavatel je povinny vyplatit spätne rozdiel ktory ti vzikol

    merci33 je offline (nepripojený) merci33

    merci33
    ďakujem a je na to aj nejaký §, na ktorý by som sa mohla odvolať? (mám na mysli na to vyplatenie)

    V akej platovej triede mám byť zaradená?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.