Zavrieť

Porady

Daň z nehnuteľnosti

Dobrý deň, v januári 2010 som nadobudla majetok - pozemky a do 31.1.2011 musím podať na Obecný úrad daňové priznanie - dane z nehnuteľnosti.
Kde nájdem zverejnené hodnoty pôdy v jednotlivých obciach?

Ďakujem
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Daňové priznanie k nehnuteľnosti podáva ten, kto bol majiteľom k dátumu 31.12., ak sa nemýlim.
0 0
dara58 dara58

dara58 je offline (nepripojený) dara58

K 31.12.2010 som bola vlastníkom pozemkov už ja - vklad na Katastri 26.1.2010
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

dara58 Pozri príspevok
Kde nájdem zverejnené hodnoty pôdy v jednotlivých obciach?

Ďakujem
Kedze kazda obec ma ssvoje vlastne, ak udaje nie su na stranke obce, tak jedine na obecnom urade.
1 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ježkové oči, ja som prehliadol rok. Stále žijem v tom, že je 2010.... Ospravedlňujem sa.
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Ja som tiež nadobudla pozemky. Hodnoty a sadzby dane má "moje" mesto uverejnené na svojej web-stránke v dokumente "Všeobecne záväzné nariadenie mesta ... o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady na rok 2011". Je tam aj územné rozčlenenie mesta do tzv. zón pre účely rozdielnej sadzby dane, čo by mi samej pomohlo, keby som vedela, v ktorej zóne sa ktoré pozemky nachádzajú. A keďže to neviem, zostáva mi len návšteva daného mestského úradu, čo teda nemám práve najbližšie .
0 0
mino.k mino.k

mino.k je offline (nepripojený) mino.k

Dobry den, aj my sme minuly rok zdedili nejake pozemky, prave sa chystam vyplnat DP, ale kedze sme podedili dost parciel, neviem kam to vsetko vpisat?? Jedna sa o ornu podu, ttp a II. oddiel je len na jednu parcelu ...
Poradi niekto ako to mam vyplnit? dakujem, Monika
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

mino.k Pozri príspevok
Dobry den, aj my sme minuly rok zdedili nejake pozemky, prave sa chystam vyplnat DP, ale kedze sme podedili dost parciel, neviem kam to vsetko vpisat?? Jedna sa o ornu podu, ttp a II. oddiel je len na jednu parcelu ...
Poradi niekto ako to mam vyplnit? dakujem, Monika
Chod na miestny urad s listmi vlastnictva na oddelenie miestnych dani, poradia ti co a ako presne.
Cez internet sa to tazko radi.
A hlavne, chod tam co najskor, 31.1. tam budu dlhe rady a nebudu mat cas.
0 0
mino.k mino.k

mino.k je offline (nepripojený) mino.k

ivka70 Pozri príspevok
Chod na miestny urad s listmi vlastnictva na oddelenie miestnych dani, poradia ti co a ako presne.
Cez internet sa to tazko radi.
A hlavne, chod tam co najskor, 31.1. tam budu dlhe rady a nebudu mat cas.
dakujem :-)
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Na dnes som si naplánovala Daň z nehnuteľností, pretože v min.roku sme ich zopár nadobudli.
Prvé priznanie som vyplnila hladko - orné pôdy, vinice, rekreačný domček. Je možné, že ho budem musieť prepísať, obec nemá stránku a tým pádom aj sadzby mám len zo zákona.

Druhé priznanie - bez problémov, z celkovej zastavanej plochy som odpočítala plochu rodinného domu, toto mám určite dobre, lebo som si z netu stiahla všetky údaje (v tejto obci práve od 1.1.2011 menili sadzby).

Tretie priznanie je za byt v bytovom dome, no a s tým teda pohnúť neviem, kto ste sa už s takýmto stretli, prosím, pomôžte:

výmera bytu je 33 m2 v bytovom dome s 12 obývanými podlažiami
zastavaná plocha 525 m2
podiel na spoločných priestoroch domu, spoločných zariadeniach .... atď = 323/41293

Z čoho sa dá zistiť, koľko mám odpočítať výmeru skutočnej zastavanej plochy stavbou?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
a si na správnej stránke? ja som vyplnila časť - daň z bytov a nič také som tam nevidela - ale to bolo pred 2 rokmi.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

mino.k Pozri príspevok
Dobry den, aj my sme minuly rok zdedili nejake pozemky, prave sa chystam vyplnat DP, ale kedze sme podedili dost parciel, neviem kam to vsetko vpisat?? Jedna sa o ornu podu, ttp a II. oddiel je len na jednu parcelu ...
Poradi niekto ako to mam vyplnit? dakujem, Monika
.. no tiež mám túto dilemu .. pracovníčka mi hovorila, že to musí byť hlavne podľa druhu ... teda OP, TTP, ZPaN.. tak neviem, či len sčítam výmery za každý druh - a spravím vlastne 3 strany .. čísla parciel napíšem do poznámky (dokonca aj počet spoluvlastníkov pri každej parcele je rôzny..)
Alebo si idem nakopírovať ten oddiel II .. a vypíšem to na každú parcelu (moje nervy - minimálne 20 ich je)....
Naposledy upravil Katy a R : 16.01.11 at 23:38
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

Mala by som otazku... minuly rok sme odkupili (ja a manzel) polovicu bytu od mojej mamy, kde momentalne s nou zijeme... musime podat danove priznanie k nehnutelnosti?
Dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

KEJKA Pozri príspevok
áno
ďakujem za odpoveď, len som si chcela byť istá
0 0
andyt andyt

andyt je offline (nepripojený) andyt

Dobrý deň prajem,

ja by som sa chcela spýtať , ako v prípade, že sme zdedili byt, tiež treba podať daňové priznanie?

Dakujem

pekný deň
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Áno
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
KEJKA Pozri príspevok
a si na správnej stránke? ja som vyplnila časť - daň z bytov a nič také som tam nevidela - ale to bolo pred 2 rokmi.
Aj ja som vyplnila časť daň z bytov, ale k bytu patrí aj pozemok, a ten ma máta ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

andyt Pozri príspevok
Dobrý deň prajem,

ja by som sa chcela spýtať , ako v prípade, že sme zdedili byt, tiež treba podať daňové priznanie?

Dakujem

pekný deň
DP musí podať každý, kto v minulom roku nadobudol nehnuteľnosť, spôsob nadobudnutia nie je podstatný.
0 0
Ekonomka-SR Ekonomka-SR

Ekonomka-SR je offline (nepripojený) Ekonomka-SR

Zdravím Vám, ak ste nadobudli majetok v roku 2010, do 15 dní ste bola povinná splniť oznamovaciu povinnosť a do konca januára 2011 podať DP. Sadzby by mali byť zverejnené buď na Obecnom úrade, alebo ak má Vaša obec internetovú stránku, tak sa skúste pozrieť. Ja som bola min.týždeň podať daň. priznanie a pracovníčky mi ho ochotne vyplnili.
S pozdravom
Ekonomka-SR
0 0
Ekonomka-SR Ekonomka-SR

Ekonomka-SR je offline (nepripojený) Ekonomka-SR

nextone Pozri príspevok
Mala by som otazku... minuly rok sme odkupili (ja a manzel) polovicu bytu od mojej mamy, kde momentalne s nou zijeme... musime podat danove priznanie k nehnutelnosti?
Dakujem
Zdravím Vás, na liste vlastníctva ste potom uvedená Vy a manžel ako vlastníci nehnuteľností. Ak ste nehnuteľnosť nadobudli do konca min. roku, tak do konca januára tohto roku ste povinní podať DP.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať