Zavrieť

Porady

Prechod z jednoduchého účtovníctva na paušálne výdavky

Dobrý deň, poprosím radu : Ak v roku 2010 robím jednoduché účtovníctvo na základe ktorého podám DP, môžem v roku 2011 prejsť na paušálne výdavky?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    Ak som účtovala v roku 2009 podľa §6 ods. 14 evidencia a rok 2010 mi viac vyhovuje paušál §6 ods. 10. Aký je postup myslím pohľ. a záväz. z roku 2009?????

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Neupravujú sa, koncový stav pohľadávok a záväzkov z 2009 je počiatočným stavom 2010. Úhrada záväzkov bude zahrnutá v paušálnych výdavkoch.

    lubenaj je offline (nepripojený) lubenaj

    lubenaj
    Dobrý deň

    mohla by som sa opýtať ako je to ak v roku 2009 viedol jednoduché účtovníctvo a teraz by som chcela viesť paušálne výdavky či musím upraviť ZD, nemal žiadne pohľadávky len záväzky voči poisťovni a za internet vo výške 52 EUR, ani žiadne zásoby, rezervy ani opravné položky.
    Ďakujem za odpoveď

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    lubenaj Pozri príspevok
    Dobrý deň

    mohla by som sa opýtať ako je to ak v roku 2009 viedol jednoduché účtovníctvo a teraz by som chcela viesť paušálne výdavky či musím upraviť ZD, nemal žiadne pohľadávky len záväzky voči poisťovni a za internet vo výške 52 EUR, ani žiadne zásoby, rezervy ani opravné položky.
    Ďakujem za odpoveď
    Netreba robiť úpravy, je to napísané aj vyššie v prípevku

    lubenaj je offline (nepripojený) lubenaj

    lubenaj
    Dakujem. A ešte poprosím, ak má z roku 2008 dotáciu z UP, ktorú v roku 2008, A v roku 2009 vyčerpala, len teda má PC kúpený z tej dotácie, ktorý je evidovaný ako krátkodobý majetok v rámci Zásob nie ako dlhodobý záväzok tak mohla by som jej tento rok viesť paušálne výdavky doteraz mala jednoduché účtovníctvo. Dakujem zo srdca

    Prechod z jednoduchého účtovníctva na paušálne výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.