Zavrieť

Porady

listová dobierka

vyriešené
Naposledy upravil miroB12 : 07.01.11 at 13:54
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Timka1
miroB12 Pozri príspevok
Dobrý deň chcem sa spýtať ako sa posiela listová dobierka hmotnosť 500 g 2.trieda bez poistenia cena dobierky 50EUR poslanie peňazí na moju adresu aká by tam bola cena a aké tlačivá si mám vypýtať na pošte a je treba na list napísať aj adresu alebo netreba ďakujem

je to normálny list ako doporučený, takže adresa odosielateľa a adresát musí byť, potom ešte je potrebné napísať na list sumu dobierky číslom a slovom, k nemu vypísať podací lístok a peňažný poukaz, aký, to záleží od toho či si chceš nechať peniaze z dobierky vyplatiť na účet alebo do rúk

cena doporučeného listu do 500g - 2 trieda je 1,20 € + poplatok za dobieročné a výška záleží tiež od toho aký typ poukazu použiješ

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
miroB12 Pozri príspevok
Dobrý deň chcem sa spýtať ako sa posiela listová dobierka hmotnosť 500 g 2.trieda bez poistenia cena dobierky 50EUR poslanie peňazí na moju adresu aká by tam bola cena a aké tlačivá si mám vypýtať na pošte a je treba na list napísať aj adresu alebo netreba ďakujem
...neblbni ...

Ako sa posiela ???
Aké tlačivá ???
Predsa na poštu choď ...preboha živého ...

Toto je už fakt na

miroB12 je offline (nepripojený) miroB12

miroB12
a musím to posielať ako doporučený list alebo stačí iba list 2. triedy lebo ten vychádza na 0,60 € ?

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Timka1
miroB12 Pozri príspevok
a musím to posielať ako doporučený list alebo stačí iba list 2. triedy lebo ten vychádza na 0,60 € ?
a aký budeš mať doklad o tom, že si ho poslal? podací lístok máš doklad v prípade reklamácie ak sa zásielka stratí a keď je to na dobierku, myslím, že sa to ani nedá obyčajne .....

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.