Zavrieť

Porady

výpočet dane

som SZCO
v roku 2010 som dosiahol príjem 23350,- eur
som remeselníkom - vodoinštalatérstvo a kurenarstvo
spolu žijem s manželkou, ktorá príjem nemá ( od apríla sa stará o moju mamu - svokru - dostava od upsva r 196,60 eur.) - toto sa nepovažuje z a príjem?

môžem si uplatniť 60 % pausalne výdavky?

prosím takto som vypočítal správne:

Príjem 23350,- eur
Výdavok 60 % 14010,- eur
odvody do sp a zd rok 2010 1776,06 eur

čiast. základ dane 7563,94 eur
odpočet na danovníka - 4025,70
odpočet na manželku 4025,70

-487,46
dan 0 eur.

otázka ZD 7563,94 eur
aká môže byť? minimálna mzda x12x2

aby som platil minimum do SP a ZP?

v juni som bol na PN ke od 14.06.2010-30.06.2010 toto treba niekde uvádzať?

dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Keby si popri poberaní opatrovateľského pracovala, tak by sa Ti zdaňoval len príjem zo zamestnania a opatrovateľský príspevok nie. O tom hovorí ten §9 zákona o dani z príjmu.

    Ale pre účely DP partnera, sa tento opatrovateľský ráta za príjem druhého partnera.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nie min.mzda, ale min. VZ.

    329,06 x 12 x 2 (pre SP)

    pre výpočet preddavkov na ZP trošku komplikovanejší vzorec, ale velký rozdiel vo výpočte nie je.

    kittike23 je offline (nepripojený) kittike23

    kittike23
    veľmi pekne ďakujem, už som čítala ze príspevok za opateru to je od príjmu oslobodený,

    PN - ka je potrebná len do Ročného zúčtovania -RZZP - tlačiva.

    náhodou ešte neviete v roku 2011( DP FO v roku 2012 za rok 2011) odpočet na daňovníka je 3559,30 €, môže sa uplatniť aj odpočet na manželku ak žije v spoločnej domácnosti a má len príjem ako teraz - opatera za svokru - prispevok za opateru ktorý je oslobodený - v tej istej výške 3559,30 €.

    veronikasad ešte raz veľmi pekne ďakujem.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    A príspevok za opatrovanie sa náhodou nepočíta do príjmu manželky? (Potom: odpočet NČZD na manželku - jej príjem za opatrovanie). Opravte ma ak sa mýlim. Ďakujem.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    mondes Pozri príspevok
    A príspevok za opatrovanie sa náhodou nepočíta do príjmu manželky? (Potom: odpočet NČZD na manželku - jej príjem za opatrovanie). Áno.Opravte ma ak sa mýlim. Ďakujem.
    Odpoveď v texte.

    kittike23 je offline (nepripojený) kittike23

    kittike23
    tak príjem musím odpočítať z NZČD
    nie je oslobodený - príjem lebo je to štátna sociálna dávka?

    prosím o informáciu.

    dakujem.

    kittike23 je offline (nepripojený) kittike23

    kittike23
    Zákon o dani z príjmu § 9:

    (2) Od dane sú oslobodené aj

    a) dávky, podpory a služby z verejného zdravotného poistenia, 20) individuálneho zdravotného poistenia, 20) sociálneho poistenia, 21) nemocenského zabezpečenia a úrazového zabezpečenia, 40) dôchodky zo starobného dôchodkového sporenia40a) vrátane plnenia z tohto sporenia podľa osobitného predpisu40b) a plnenia z povinného zahraničného poistenia rovnakého druhu,
    b) dávka a príspevky na zabezpečenie základných životných podmienok a riešenie hmotnej núdze, 41) sociálne služby, 42) peňažné príspevky na kompenzáciu sociálnych dôsledkov ťažkého zdravotného postihnutia42) a peňažný príspevok za opatrovanie, 42) štátne dávky a štátne sociálne dávky upravené osobitnými predpismi43) a ďalšie sociálne dávky, 44)

    tak toto sa načo vzťahuje,
    ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.