Zavrieť

Porady

Výdavky po pozastavení živnosti

V novembri 2010 som pozastavila živnosť na 2 roky. Do dnešného dňa nemám ešte od odberateľa uhradené 2 faktúry z leta 2010. Ako ich mám zaúčtovať, ak mi ich uhradí tento rok? Čo s daňou za motorové vozidlá? Tiež ju budem platiť až v tomto roku. Mám viesť účtovníctvo napriek tomu, že mám pozastavenú živnosť?

Vopred ďakujem za vaše vedomosti i čas.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Ak do 31.3.2011 t.j. do dňa podania daňového priznania za rok 2010 nedôjde k obnoveniu živnosti, čo je Váš prípad, daňové priznanie za rok 2010 sa vysporiada ako pri ukončení živnosti. Suma neuhradených vydaných faktúr zvyšuje základ dane, cestná daň znižuje základ dane. Ak ste neuhradili fondy do dňa pozastavenia živnosti za posledný mesiac podnikania, resp. máte zásoby na sklade taktiež budú mať vplyv na úpravu základu dane. Účtovníctvo od novembra nesmiete viesť, nie ste účtovná jednotka.
    Naposledy upravil Katarina : 07.01.11 at 17:24

    Mona123m je offline (nepripojený) Mona123m

    Mona123m
    Katarina Pozri príspevok
    Ak do 31.3.2011 t.j. do dňa podania daňového priznania za rok 2010 nedôjde k obnoveniu živnosti, čo je Váš prípad, daňové priznanie za rok 2010 sa vysporiada ako pri ukončení živnosti. Suma neuhradených vydaných faktúr zvyšuje základ dane, cestná daň znižuje základ dane. Ak ste neuhradili fondy do dňa pozastavenia živnosti za posledný mesiac podnikania, resp. máte zásoby na sklade taktiež budú mať vplyv na úpravu základu dane. Účtovníctvo od novembra nesmiete viesť, nie ste účtovná jednotka.
    Veľmi pekne ďakujem.

    Výdavky po pozastavení živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.