Zavrieť

Porady

CESTOVNE

Ahojte,vie mi niekto poradit?pracujem v slovenskej firme ktora ma pobocku v taliansku kde chodime do roboty vlastnymi autami.je to cca 900km. dostavame za cestu hore-dole 140eu. teraz sme museli odovzdat kopiu tech.preukazov svojich aut aby mohli vypisat cestovne na nas ale nam chcu dalej davat len 140eu. je to v poriadku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alpenko Pozri príspevok
    Ahojte,vie mi niekto poradit?pracujem v slovenskej firme ktora ma pobocku v taliansku kde chodime do roboty vlastnymi autami.je to cca 900km. dostavame za cestu hore-dole 140eu. teraz sme museli odovzdat kopiu tech.preukazov svojich aut aby mohli vypisat cestovne na nas ale nam chcu dalej davat len 140eu. je to v poriadku?
    Nie, nie je. Zamestnávateľ musí postupovať podľa Zákona o CN.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alpenko Pozri príspevok
    mozes povedat kolko by nam musel zaplatit za cestu?
    To sa jednoznačne nedá povedať, pretože je nárok aj na diéty, aj na ost náklady spojené s cestou, aj náhrady za phm -tzv. paušálne náhrady, podľa spomínaného zákona.

    alpenko je offline (nepripojený) alpenko

    alpenko
    ano,to chapem ale diety mam 55eu na den ked som v zahranici,ja chcem cisto len za cestu ako a kolko mam ziadat od zamestnavatela

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    alpenko Pozri príspevok
    ano,to chapem ale diety mam 55eu na den ked som v zahranici,ja chcem cisto len za cestu ako a kolko mam ziadat od zamestnavatela
    ŽIadať môžeš to, čo ti patrí podľa zákona o CN, teda paušál za použitie súkr. auta plus spotrebu PHM. Celková suma záleží od spotreby auta a od ceny PHM. Ak som rátal, že tvoje auto má spotrebu 7 l/100 km, tak mi vychádza, že by si mal nárok na cca. 250 EUR.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.