Zavrieť

Porady

Bolest zápěstíí po zlomenině

Zdravím, potřebuji poradit. Měl jsem naštíplé zápěstí, a tak jsem ho měl doteď tři týdný v sádře. Teď mi sádru sejmuli a doma jsem zjistil, že když dám dlaň 90 stupnu dlani dolu (jestli to dobre popisuji), v zápěstí mi to procvakne a docela to bolí. Když mám prsty roztažené a ruku takto natočím bolí to při procvaknutí daleko více. Není proto nutno navštívit s tímto problémem doktora, nebo se to do pár dní ztratí?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Absolvovala som trieštivú zlomeninu zápästia. Takmer 6 týždňov v sadre, potom rehabilitácie: magnetoterapia, elektroliečba, vodoliečba, popritom rehabilitačné cvičenia v nemocnici. Mála som to blízko bydliska, tak som sa rozhodla, že nič nezanedbám a využila som všetko, čo mi bolo ponúknuté. Hoci zlomenina vyzerala hrozivo a lekári sa vyjadrili, že operácia bude nutná, napokon sa to zaobišlo bez nej - bola veľmi bolestivo, ale správne napravená službukonajúcim personálom na pohotovosti.
    Popri tom som postupne "rehabilitovala" pri domácich prácach - pri varení, v záhrade, pri zaváraní, pri umývaní okien... Pomaličky ale isto sa ruka vrátila do pôvodného stavu, bez liekov - proti opuchu som si v zdravotníckych potrebách kúpila vrecko s gélom - to som dávala do mrazničky a prikladala si na zápästie.
    Moji spolupacienti, ktorí sa len šetrili a jojkali, boli na tom s podobným zranením podstatne horšie.
    Takže jednoznačne doporučujem rehabilitáciu - ak Vám ju nedali, vyžiadajte si ju, máte na ňu nárok, ak si platíte ZP.
    A popritom postupne robiť činnosti, ktoré Vám ruka dovolí...
    Veľa šťastia - a zdravia.

    ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

    ja.nus.ka34
    Pripájam sa k Oliwe,aj ja som to absolvovala,až sa mi zdalo že to bol môj príbeh.Určite sa dožaduj rehabilitacie,to ti pomôže.Môžeš samozrejme cvičiť aj sám,ale školená sestra ti s rukou bude tak krútiť,až sa budeš pýtať či je to normálne.Teda aspoň ja som to tak cítila.Ale bolo to dobre,lebo po 4 sériach rehabilitácii to bolo viditeľnejšie lepšie.A kostihojová masť je fajn,musíš teraz ruku rozmaznávať,Držím palce.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    tak by som si ju vyžiadala, rehabilitačná sestra vie čo a ako, je to iné ako keď si budeš doma z rukou cvičiť sám

    Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

    obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac Psycholog
    lujza.j Pozri príspevok
    tak by som si ju vyžiadala, rehabilitačná sestra vie čo a ako, je to iné ako keď si budeš doma z rukou cvičiť sám
    Jednoznačně odborná rehabilitační cvičení !! A doporučuji zápěstí potírat smrkovým výluhem v lihu a následně namazat kostivalovou mastí. To odstraní bolest, ale funkčnost se upraví jen po rehabilitaci. Petr

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    rehabilitácia predpísaná žiadna?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    kingkorn Pozri príspevok
    Zdravím, potřebuji poradit. Měl jsem naštíplé zápěstí, a tak jsem ho měl doteď tři týdný v sádře. Teď mi sádru sejmuli a doma jsem zjistil, že když dám dlaň 90 stupnu dlani dolu (jestli to dobre popisuji), v zápěstí mi to procvakne a docela to bolí. Když mám prsty roztažené a ruku takto natočím bolí to při procvaknutí daleko více. Není proto nutno navštívit s tímto problémem doktora, nebo se to do pár dní ztratí?
    ...bolelo , bolí a aj bude bolieť ...

    Len zem vylieči , alebo oheň spáli......a toto vážne myslím ...

    Že prečo ???...zápästia som nemal síce zlomené , respektíve nič ...
    No hrával som súťažne hádzanú , kotníky a zápästia doteraz cítim ...
    Dr. Iľka nepotrebujem , každú zmenu počasia vopred viem...niekedy viac , niekedy menej ...

    Bolest zápěstíí po zlomenině

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.