Zavrieť

Porady

Ako zmeniť bezpodielové vlastníctvo na katastri po 6 rokoch od rozvodu

- Rozviedol som sa r.2004. Bývalá manželka už vtedy žila v zahraničí, žije tam aj do dnes.(Nemecko) Nie sme v kontakte.Trvalý pobyt však neodhlásila, má ho stále v SR, na pôvodnej adrese.V byte má trvalý pobyt aj dcéra, ktorá vlani ukončila štúdium na VŠ, žije však už inde. Všetky náklady na byt dlho pred rozvodom, po ňom, i štúdium dcéry som znášal sám.To však neriešim.
Neprebehlo ani porozvodové vyrovnanie bezpodielového spoluvlastníctva manželov. (Byt a Garáž.)Teda je stále vedené ako bezpodielové aj na katastrálnom úrade. Mienim ďalej žiť mimo SR. Preto rád by som svoj majetkový podiel previedol na dcéru, hoci darovacou zmluvou, - čo však za súčasnej situácie nie je možné.
Čo urobiť, ako zmeniť bezpodielové vlastníctvo na katastr. úrade, aby som sa k možnosti prevodu mojej časti vlastníctva na dcéru dopracoval ???
Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bnalim je offline (nepripojený) bnalim

    bnalim
    Ďakujem,

    ten návrh na vyznačenie zmeny stavu a darovaciu zmluvu môžem napísať a zaslať na kataster sám, alebo to môže robiť len notár alebo advokát?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Nájdi si nejaké vzory na nete, uprav, môžeš to dať skontrolovať nejakému právnikovi ak máš známeho, alebo aj tu na porade sa Ti na to pozrieme.

    Ako zmeniť bezpodielové vlastníctvo na katastri po 6 rokoch od rozvodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.