Zavrieť

Porady

Daň z prevodu a daňový náklad

Prosím o radu
V roku 2003 sme predali nehnuteľnosť ( v roku 2003 bol i zápis do katastra nehnuteľností). V kúpnej zmluve bolo dohodnuté, že daň z prevodu platí kupujúci. Platobný výmer z DÚ sme dostali v roku 2005.
Je daň z prevodu daňovým nákladom:
1. kupujúceho ?
2. roku 2005?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak bolo v kupnej zmluve dohodnute, ze dan plati kupujuci a vam prisiel platobny vymer, znamena to asi, ze kupujuci dan nezaplatil a podla vtedajsieho zakona za dan ruci predavajuci. Ja by som radila obratit sa na kupca a dohodnut sa s nim, aby svoj zavazok splnil.

    Hel je offline (nepripojený) Hel

    Hel
    durisovad
    Ak bolo v kupnej zmluve dohodnute, ze dan plati kupujuci a vam prisiel platobny vymer, znamena to asi, ze kupujuci dan nezaplatil a podla vtedajsieho zakona za dan ruci predavajuci. Ja by som radila obratit sa na kupca a dohodnut sa s nim, aby svoj zavazok splnil.
    Kupec zaplatil, otázky však zostávajú.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak kupec zaplatil, preco ste potom dostali danovy vymer? Ja som myslela, ze kupec v roku 2003 dan nezaplatil a danovy urad ju vymaha od vas.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    durisovad
    Ak bolo v kupnej zmluve dohodnute, ze dan plati kupujuci a vam prisiel platobny vymer, znamena to asi, ze kupujuci dan nezaplatil a podla vtedajsieho zakona za dan ruci predavajuci.
    Asi to bude tak. Daň.priznanie aj podľa mňa mal podať predávajúci a daň aj zaplatiť vo svojom mene. V zmluve uvedené chápam tak, že kupujúci poskytne predávajúcemu hotovosť na zaplatenie dane . Môj názor. Alebo sa mýlim?

    Hel je offline (nepripojený) Hel

    Hel
    Podstata otázok je:
    1. je zaplatená daň kupujúcim daňovým nákladom ?
    2. je zaplatená daň kupujúcim daňovým nákladom roku 2005 ?

    Daň z prevodu a daňový náklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.