Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    martina.r@zoznam.sk Pozri príspevok
    je naozaj pravda, že platby zaplatené do 10.1.2011 môžem zaúčtovať do minulého roku
    Nie, nie je (to platilo velmi dávno)

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    durisovad, Stanislav 1975, Zita5, Zdenka175, marjankaj, Lubaba, ivustek
    7

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Niuška Pozri príspevok
    ...okrem záväzkov, t. j. mzdy, odvody za 12/2010 ktoré boli vyplatené v 01/2011, ak sa nemýlim :-)... tie pripočítaš do priznania za rok 2010
    Mzdy a odvody do fondov za 12/2010 sa účtujú do výdavkov OVZ v čase skutočného vyplatenia .

    Takže sa mýlite , pokiaľ som dobre porozumela Vášmu príspevku .Sme v téme JU .
    Ďakujem, jeden môj klient ma presviedčal o opaku, tak som to chcela mať potvrdené aj z iných zdrojov, že to nie je pravda, ešte raz ďakujem.

    Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

    Gabhus
    Súhlas som stlačila omylom, ale chcem potvrdiť, že toto platilo keď sme začínali - niekedy v rokoch 1992 - 1995 (asi). Klient je možno pamätník ako ja

    Niuška je offline (nepripojený) Niuška

    Niuška
    ...okrem záväzkov, t. j. mzdy, odvody za 12/2010 ktoré boli vyplatené v 01/2011, ak sa nemýlim :-)... tie pripočítaš do priznania za rok 2010

    Niuška je offline (nepripojený) Niuška

    Niuška
    ..to áno.sú to VOZD v 01/11, ale do výkazu o M a Z idú do r. 2010...takto som to myslela..
    Naposledy upravil Niuška : 13.01.11 at 11:10

    zelanta je offline (nepripojený) zelanta

    zelanta
    zdravim,
    tiež riesim podobnu vec.... a ak tomu spravne rozumiem - tak nielen odvody (uhrady do SP a ZP), ktore platim 1.1.2011 (za 12/2010) ale aj vystavenu fakturu, ktoru som vystavovala 31.12.2010 = ale uhrada mi prisla až 10.1.2011 = tuto uhradenu fakturu tiež budem počitat az do dan.priznania za rok 2011? (rok, v ktorom skutocne doslo k uhrade zav,a pohl)?
    dakujem.

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    áno, takúto faktúru zdaňuješ až v roku 2011 (platba bola prijatá v roku 2011), v roku 2010 ju uvádzaš iba vo Výkaze o majetku a záväzkoch ako pohľadávku

    Iva123 je offline (nepripojený) Iva123

    Iva123
    san;1616876]áno, takúto faktúru zdaňuješ až v roku 2011 (platba bola prijatá v roku 2011), v roku 2010 ju uvádzaš iba vo Výkaze o majetku a záväzkoch ako pohľadávku[/QUOTE]

    Prosím o odpoveď, mzdy za 12/2010 sme vyplatili v 01/2011. Musia byť evidované v knihe záväzkov v roku 2010 (kvôli Výkazu o MaZ), alebo môžu byť evidované ako záväzok roku 2011 za obdobie 12/2010 (takže budú vo Výkaze o MaZ za 2011)? ďakujem

    kikoza je offline (nepripojený) kikoza

    kikoza
    Prosím o odpoveď, mzdy za 12/2010 sme vyplatili v 01/2011. Musia byť evidované v knihe záväzkov v roku 2010 (kvôli Výkazu o MaZ), alebo môžu byť evidované ako záväzok roku 2011 za obdobie 12/2010 (takže budú vo Výkaze o MaZ za 2011)? ďakujem[/QUOTE]
    V knihe záväzkov a vo výkaze o MaZ majú byť už v roku 2010

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.