Zavrieť

Porady

Pepermintové rezy

Tieto úžasné rezy som objavila na mimibazare, trošku som to prispôsobila:

POTREBNÉ PRÍSADY

2 obyčajné a 2 zelené piškótové pláty
/ na jeden potrebujeme:
4 vajcia, 4 PL práškového cukru, 4 PL polohrubej múky, 1 ČL kypriaceho prášku, štipka soli, 1 PL oleja - žĺtky oddelíme od bielkov, vyšľaháme ich s cukrom a olejom, bielka vyšľaháme so štipkou soli.
Sneh striedavo pridávame ku žĺtkom spolu s múkou zmiešanou s kypriacim práškom.
Pečieme na 180 stupňov do zlata - cca 15 minút. Na zelené pláty si pridáme 6 ČL - zeleného farbiva rozpusteného vo vode na jeden plát.


POSTUP PRÍPRAVY
Zlepíme si jeden žltý a jeden zelený plát marhuľovým džemom (bez kúskov ovocia, aby zbytočne nezavadzali pri krájaní, ak máte džem s kúskami, odporúčam to rozmixovať). Ja som si ešte džem nariedila vriacou vodou 2-3 PL, pretože bol veľmi hustý.
Polejeme "pepermintovým drinkom", takto si pripravíme aj ďalšie dva pláty.
Jedny zlepené a poliate pláty natrieme krémom, opatrne priklopíme druhými zlepenými poliatymi plátmi, polejeme polevou a necháme stuhnúť.

Pepermintový nálev: 2 dcl ananásového džúsu, 1 dcl citrónového sirupu /hustý nie light/, 1,5 dcl pepermintového likéru (likéru môže byť aj 2 dcl, chuť bude výraznejšia mentolová a zákusok nebude premokrený)

Krém:
1/2 litra mlieka + 2 Zlaté klasy + 2 PL hladkej múky + 2 žĺtka + 200g kryštálového cukru +1 vanilínový cukor zmiešame a uvaríme hustý puding. Miešame od dušu spasenú, lebo to prihára. Necháme vychladnúť, potom vyšľaháme s 250 g masla.
Poleva:
100g Cery necháme rozpustiť, do rozpustenej vmiešame 300g práškového cukru a trocha /asi 1/2 až 1 ČL/ sypkej kyselky do čaju a 2 bielky.
Potom šľahačom vymiešame dohladka, nešľahá sa to dlho, pretože to rýchlo hustne a natrieme povrch koláča. Ak sa nám odlepuje poleva počas natierania od povrchu, namáčam si trochu nôž do studenej vody.

Krájala som to nožom namočeným do vriacej vody cca po 4 hodinách tuhnutia v chladničke, poleva bola ešte polomäkká, bála som sa aby sa to nelámalo. Potom som to dala nakrájané stuhnúť do chladničky a poleva krásne stuhla.

Pri úchylke na všetko pepermintové je toto ideálny zákusok
f769444.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    aneurizma je offline (nepripojený) aneurizma

    aneurizma
    Dobrý večer, zákusok vyzerá akoby z inej planéty, ale ma zaujal nielen svojim rozkošným zelenkavým výzorom, ale aj ingredienciami, ktoré sú popísané v recepte. Myslím si, že to bude mňamka...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.