Zavrieť

Porady

Mám právo na reklamáciu?

Zdravím Vás!

Kúpil som si fotoaparát z druhej ruky cez inzerát na dobierku. Fotoaparát bol používaný, no keď mi prišiel domov, nefungoval. Dotyčný mi napísal, že mu doma fungoval.

čo mám robiť, ak nemám žiadny doklad o kúpe, resp. žiadna kúpno-predajná zmluva, proste žiadna zmluva? Čo keď sa fotoaparát pokazil pri manipulácii v balíku? Mám nejaké právo žiadať nápravu.
V občianskom zákonníku som našiel iba úpravy pri kúpe v predajni a cez internet, kde sa normálne vystavujú doklady, resp. Bazar ... o inzerátoch a predaji z druhej ruky bez potvrdenia nič nefigurovalo.

Pozn. Obaja sme fyzické osoby, žiadny podnikatelia a neuzavreli sme žiadnu zmluvu, žiadne doklady

Poradíte mi?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Aby si nemusel dlho hľadať tak tu:

    inak to nájdeš na www.zbierka.sk
    kde nájdeš aj novelizácie.
    Naposledy upravil VladoaKatka : 10.01.11 at 11:49

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    draik Pozri príspevok
    Odporúčam preštudovať si zákon o ochrane spotrebiteľa 250/2007.
    Neviem, či mu pomôže zákon o ochrane spotrebiteľa, ak išlo o občiansku kúpu medzi 2 fyz. osobami navyše použitej veci. Predávajúci nedáva 2 ročnú záruku na tovar.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    m.macko.m Pozri príspevok
    Zdravím Vás!

    Kúpil som si fotoaparát z druhej ruky cez inzerát na dobierku. Fotoaparát bol používaný, no keď mi prišiel domov, nefungoval. Dotyčný mi napísal, že mu doma fungoval.

    čo mám robiť, ak nemám žiadny doklad o kúpe, resp. žiadna kúpno-predajná zmluva, proste žiadna zmluva? Čo keď sa fotoaparát pokazil pri manipulácii v balíku? Mám nejaké právo žiadať nápravu.
    V občianskom zákonníku som našiel iba úpravy pri kúpe v predajni a cez internet, kde sa normálne vystavujú doklady, resp. Bazar ... o inzerátoch a predaji z druhej ruky bez potvrdenia nič nefigurovalo.

    Pozn. Obaja sme fyzické osoby, žiadny podnikatelia a neuzavreli sme žiadnu zmluvu, žiadne doklady

    Poradíte mi?
    Buď ťa oklamal a predaj ti vadný výrobok, alebo mu skutočne fungoval a problém bude niekde inde, alebo sa pokazil pri preprave (balík nebo poškodený?).

    Jedine apelovať na predajcu, nech ti vráti peniaze a ty mu vrátiš foťák, ale jeho povinnosťou to nie je. Alebo súdnou cestou - ale tam by si musel dokázať, že tá porucha je trvalá a musela byť už pri posielaní zásielky.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Na účely tohto zákona sa predavajucim rozumie:
    3. fyzická osoba, ktorá predáva vlastné použité výrobky, okrem potravín

    Mám právo na reklamáciu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.