Zavrieť

Porady

Predfaktura - faktura - dohladana platba

Ahojte,

vystavil som predfakturu - na jej zaklade doslo k uhrade na môj ucet, ale pod zlym variabilnym symbolom. Po troch tyzdnoch som platbu konecne priradil a chcem vystavit fakturu.

Lenze je trochu problem - vzdy ked som zaznamenal platbu, tak som hned poslal fakturu so vsetkym, ako ma byt. Ta bola vystavena na celu sumu a o tom, ze bola vystavena predfaktura, sa v nej nehovorilo.

Teraz vsak neviem, ako mam vystavit takuto fakturu, kedze k uhrade doslo pred tromi tyzdnami - ked tam dam dnesny datum vystavenia (aby mi sedelo cislovanie faktur) so splatnostou o 7 dni, tak to bude ok? Napriek tomu, ze to bolo uhradene uz pred 3 tyzdnami?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak už bolo uhradené, tak splatnosť nedávaš, resp. ja dávam rovnaký dátum vystavenia=dátum splatnosti.
    Ak ide o faktúru k prijatej platbe, tak faktúra ide ešte do r. 2010.
    Ak je odberateľ občan, tak faktúru ani nemusíš vystaviť, len zabezpeč, aby si odviedol DPH.
    Dakujem. Este by ma zaujimalo, ci je tento spôsob fakturovania spravny. Stretol som sa totiz s dvomi spôsobmi:

    a) najskôr predfaktura bez peciatky a podpisu ako neformalna informacia o platobnych udajoch (VS, cislo uctu a suma uhrady) a po prijati platby faktura na plnu sumu bez zmienky o tom, ze nejaka predfaktura bola vystavena (predfaktury potom nie su ani v uctovnictve)

    b) predfaktura ako zalohova faktura so vsetkym, co tam ma byt (peciatka, podpis, atd) a po prijati platby faktura ako danovy doklad s dodatkom, ze suma bola uhradena na zaklade zalohovej faktury a ze na uhradu zostava 0,- EUR.

    Je spravny aj ten prvy spôsob?

    Dakujem

    Predfaktura - faktura - dohladana platba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.