Zavrieť

Porady

minimalna mzda

Dobrý deň. Mám dve otázky:
1. minimálna mzda od 1.1.2011 je 317,- €. V prípade prijatia zamestnanca na skrátený úväzok sa ako prepočítava výška jeho základnej hrubej mzdy, aby nebola nižšia ako minimálna mzda?
2. v prípade pracovnej pozície "predavač" to spadá do stupňa náročnosti č. 1 len v tom prípade ak nebude na danej pozícii zamestnanec niesť žiadnu hmotnú zodpovednosť, napr. že nebude pracovať s pokladňou? v opačnom prípade spadá do stupňa č. 2???
Ďakujem za odpovede
Usporiadat
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

centaire Pozri príspevok
Dobrý deň. Mám dve otázky:
1. minimálna mzda od 1.1.2011 je 317,- €. V prípade prijatia zamestnanca na skrátený úväzok sa ako prepočítava výška jeho základnej hrubej mzdy, aby nebola nižšia ako minimálna mzda?317:8 x zmluvnýpočet hodín na deň
2. v prípade pracovnej pozície "predavač" to spadá do stupňa náročnosti č. 1 len v tom prípade ak nebude na danej pozícii zamestnanec niesť žiadnu hmotnú zodpovednosť, napr. že nebude pracovať s pokladňou? v opačnom prípade spadá do stupňa č. 2??? áno, pokiaľ nebude mať hmotnú zodpovednosť.. len hmotná zodpovednosť sa nedáva len na peniaze, ale aj napr. na tovar...
Ďakujem za odpovede
v texte
0 0
centaire centaire

centaire je offline (nepripojený) centaire

k bodu 1.: čiže ak navrhovaná mzda vychádza nižšia ako podľa prepočtu, tak to nie je v zmysle zákona a pot. zamestnanec má nárok na vyššiu zmluvnú mzdu
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tabuľku pre výpočet nájdeš tu http://www.porada.sk/1564179-post6.html
3 0
centaire centaire

centaire je offline (nepripojený) centaire

Ďakujem veľmi pekne. Perfektná vec, klobúk dole.
0 0
centaire centaire

centaire je offline (nepripojený) centaire

Marína Pozri príspevok
Tabuľku pre výpočet nájdeš tu http://www.porada.sk/1564179-post6.html
len jedna otazka k vyššie uvedenej tabulke: preco pri vypocte minimalneho mzdoveho naroku v €/hod. delis hrubu mzdu (napr. 317) cislom 174?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

centaire Pozri príspevok
len jedna otazka k vyššie uvedenej tabulke: preco pri vypocte minimalneho mzdoveho naroku v €/hod. delis hrubu mzdu (napr. 317) cislom 174?
174 hod. je priemerný mesačný fond pracovného času pri plnom úväzku (40 hod. týždenne)
0 0
centaire centaire

centaire je offline (nepripojený) centaire

ešte posledný dotaz k tabulke (sľubujem posledný
- pri vypočte minimálneho mzdového nároku pri kratšom týždennom pracovnom čase by nemal byť výpočet:
min. mzdový nárok v €/hod. pri TPP / 40 * týždenný pracovný čas pri skrátenom úväzku?
(v spomínanej tabuľke je tento výpočet nasledovný: mesačný mzdový nárok pri TPP * 40 / týždenný pracovný čas pri skrátenom úväzku)
Ďakujem
0 0
centaire centaire

centaire je offline (nepripojený) centaire

pardon oprava: (v spomínanej tabuľke je tento výpočet nasledovný: min. mzdový nárok pri TPP * 40 / týždenný pracovný čas pri skrátenom úväzku)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

centaire Pozri príspevok
ešte posledný dotaz k tabulke (sľubujem posledný
- pri vypočte minimálneho mzdového nároku pri kratšom týždennom pracovnom čase by nemal byť výpočet:
min. mzdový nárok v €/hod. pri TPP / 40 * týždenný pracovný čas pri skrátenom úväzku?
(v spomínanej tabuľke je tento výpočet nasledovný: mesačný mzdový nárok pri TPP * 40 / týždenný pracovný čas pri skrátenom úväzku)
Ďakujem
záleží na tom, či zamestnanec je odmeňovaný mesačnou alebo hodinovou mzdou.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

centaire Pozri príspevok
pardon oprava: (v spomínanej tabuľke je tento výpočet nasledovný: min. mzdový nárok pri TPP * 40 / týždenný pracovný čas pri skrátenom úväzku)
uveď konkrétny príklad, neviem na čo myslíš
0 0
centaire centaire

centaire je offline (nepripojený) centaire

napr. skrátený úvazok na 25 hod. týždenne (berme to v prípade min. mzdy 317,- €). Čiže výpočet min. mzdového nároku v €/hod. sa vypočíta = 1,822 / 40 * 25

1,822 - min. mzdový nárok v €/hod. pri TPP na 40 hod./týždenne

Overujem informáciu, pretože vo vypracovanej tabuľke su znamienka vymenené. A príde mi nelogické že hodinová mzda v prípade 40 hod. týždenného prac. času vychádza NIŽŠIA ako v prípade napr. 25 týždenného prac. času
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

centaire Pozri príspevok
napr. skrátený úvazok na 25 hod. týždenne (berme to v prípade min. mzdy 317,- €). Čiže výpočet min. mzdového nároku v €/hod. sa vypočíta = 1,822 / 40 * 25

1,822 - min. mzdový nárok v €/hod. pri TPP na 40 hod./týždenne

Overujem informáciu, pretože vo vypracovanej tabuľke su znamienka vymenené. A príde mi nelogické že hodinová mzda v prípade 40 hod. týždenného prac. času vychádza NIŽŠIA ako v prípade napr. 25 týždenného prac. času
ak máš v pracovnej zmluve mesačnú mzdu, nemôžeš prepočet robiť z hodinovky.

317/40*25 = 198,125 €

alebo cez mesačný fond prac. času

21.74 x 8 = 173,92 hod
21.74 x 5 = 108,70 hod.

317/173,92 x 108,70 = 198,125 €
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ešte doplním - ak uvedieš v pracovnej zmluve hodinovú (min,)mzdu a týždenný fond pracovného času, nemusíš sa trápiť so žiadnym prepočtom.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Odporučila by som ti odmeňovať ju hodinovou min. mzdou, kde mzdu v každom mesiaci vyrátaš ako skutočne odpracované hodiny x min. hodinová mzda /1,822/
0 0
centaire centaire

centaire je offline (nepripojený) centaire

veronikasad Pozri príspevok
ak máš v pracovnej zmluve mesačnú mzdu, nemôžeš prepočet robiť z hodinovky.

317/40*25 = 198,125 €

alebo cez mesačný fond prac. času

21.74 x 8 = 173,92 hod
21.74 x 5 = 108,70 hod.

317/173,92 x 108,70 = 198,125 €

všetko čo píšeš je v poriadku - ale mne ide len o tú tabuľku, ktorú mi odporučila Marina. Podľa mňa je tam nesprávne nahodený vzorec - vymené znamienka pri prepočte hodinového mzdového nároku pri skrátenom úväzko. To je celá pointa
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

centaire Pozri príspevok
všetko čo píšeš je v poriadku - ale mne ide len o tú tabuľku, ktorú mi odporučila Marina. Podľa mňa je tam nesprávne nahodený vzorec - vymené znamienka pri prepočte hodinového mzdového nároku pri skrátenom úväzko. To je celá pointa
nekontrolovala som tabulku od Mariny. Ak myslíš, že tam má chybu, treba ju na ňu upozorniť.
0 0
centaire centaire

centaire je offline (nepripojený) centaire

ewita888 Pozri príspevok
Odporučila by som ti odmeňovať ju hodinovou min. mzdou, kde mzdu v každom mesiaci vyrátaš ako skutočne odpracované hodiny x min. hodinová mzda /1,822/
Ďakujem za radu ale musí tam byť mesačná mzda. Preto som potrebovala ten prepočet.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

centaire Pozri príspevok
Ďakujem za radu ale musí tam byť mesačná mzda. Preto som potrebovala ten prepočet.
spôsob výpočtu (prepočtu) máš v prísp. č. 13 (tabulky nerada používam)
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

centaire Pozri príspevok
všetko čo píšeš je v poriadku - ale mne ide len o tú tabuľku, ktorú mi odporučila Marina. Podľa mňa je tam nesprávne nahodený vzorec - vymené znamienka pri prepočte hodinového mzdového nároku pri skrátenom úväzko. To je celá pointa
Ja neviem, či som slepá, ale ja tam žiadny vzorec nevidím..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ewita888 Pozri príspevok
Ja neviem, či som slepá, ale ja tam žiadny vzorec nevidím..
Evka vzorce zamyká (nie sú viditelné). Výpočty sú nastavené správne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať