Zavrieť

Porady

Stupňovité základy ???

Zdravím poraďáci, potrebujem poradiť, kedže som nenašiel jednoznačné info ohľadom takýchto základov.
Na foto je základový pás z betónu (červený a tyrkys) a nad tým sú DT (šedé 30cm, krémové 25cm).
Sklon pozemku je mierny, od 0,0 bodu domu je terén -35cm až po -140cm, čiže rozdiel asi 1 meter.
Moja otázka je, či je to vhodné riešenie, či ten kaskádovitý základ nebude časom praskať-sadať-robiť inú neplechu.
tu su foto:picasaweb.google.com/paulinska.lucia/Zaklady?authkey=Gv1sRgCJ2Duvm0sazt1wE&feat=email#
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    rsg Pozri príspevok
    Chandler, a v tom zlome moze byt mensia hlbka ako 60cm? alebo tam treba par cm prekrytie aby tam nebola uzka cast?
    v zlome das potom ten beton cca na 0,5-1 meter vyssi - o tolko aky vysoky je zlom. aby ti tam nevznikla ta uzsia cast.

    rsg je offline (nepripojený) rsg

    rsg
    Pridávam upravené nákresy, keby to niekto niekedy potreboval

    tu je link:picasaweb.google.com/paulinska.lucia/Zaklady?authkey=Gv1sRgCJ2Duvm0sazt1wE&feat=email#

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    no túto otázku ti presne zodpovie statik lebo tu treba brať aj ohľad na druh zeminy a pod. Inak to vyzerá celkom ok z návrhového hľadiska

    rsg je offline (nepripojený) rsg

    rsg
    Statik navrhol beton 60x60, na to DTcka. Ale nemam nikde presny nakres, ako ma byt ten zakladovy pas realizovany, a nechcem davat kvoli garazi (modre zaklady) vsade navyse DT aby som to dorovnal.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    moze to byt, len ta zakladova skara nesmie byt sikma - ako ju mas kreslenu. vzdy vodorovna.

    rsg je offline (nepripojený) rsg

    rsg
    Chandler, a v tom zlome moze byt mensia hlbka ako 60cm? alebo tam treba par cm prekrytie aby tam nebola uzka cast?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Dno základov nesmie byť šikmo.Aj to treba vykopať kaskádovito.Platí čím viac kaskád tým lepšie.

    peterkub je offline (nepripojený) peterkub

    peterkub
    Potrebujem urobiť stupňovitý zákad. Prevíšenie z 0 na 2,7 m po dĺžke 7 m. V projekte mám 4 odskoky. Jedná sa o chatu. chcem to urobiť nasledovne. Vykopem základy do nemrznucej hĺbky kasádovito podľa projektu. Následne na každom skoku zašalujem a vylejem betonový stlpik s vypustenou armatúrov pre previazanie na šírku základu a prenesiem výšku na nasledujúci skok. Potom vylejem základy do potrebnej výsky. Je to správny postup. Ďakujem

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Je tu podobná téma pod názvom

    Základy s odskokom-ako na to.

    http://www.porada.sk/t148998-p3-zakl...ako-na-to.html

    Stupňovité základy ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.