Zavrieť

Porady

Pozastavena zivnost a evidencia na urade prace....je to OK????

Prosim Vas o radu, alebo o nasmerovanie na zakon.....Je mozne evidovat na urade prace uchadzaca o zamestnanie, ktory ma pozastavenu zivnost???Mama ma pozastavenu zivnost - rakusku (na opatrovatelstvo) a teraz sa evidovala na urade prace, kde ju bez problemov aj pri oznameni, ze ma pozastavenu zivnost zaevidovali....ale po 2 tyzdnoch zrazu, ina uradnicka u ktorej sa pravidelne hlasi ma namietky...vraj to nie je mozne....Prosim o radu, ako to naozaj je.....Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Aj v Rakúsku to musí byť tak isto. Ked má raz živnosť pozastavenú, tak ju vtedy nemá.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Podľa živnostenského zákona pri pozastavení vlastne živnostenské oprávnenie ani nemá:

    § 57

    (4) Podnikateľ môže oznámiť miestne príslušnému živnostenskému úradu pozastavenie prevádzkovania živnosti. Účinky pozastavenia živnostenského oprávnenia nastávajú dňom doručenia oznámenia o pozastavení prevádzkovania živnosti živnostenskému úradu, alebo ak je v oznámení uvedený neskorší deň, týmto dňom.

    (5) Po pozastavení prevádzkovania živnosti podnikateľ nadobudne živnostenské oprávnenie uplynutím doby pozastavenia prevádzkovania živnosti alebo dňom uvedeným v oznámení o zmene doby pozastavenia prevádzkovania živnosti.

    (6) Pozastavenie živnosti nemôže trvať kratšie ako šesť mesiacov a dlhšie ako tri roky.

    sunshine27 je offline (nepripojený) sunshine27

    sunshine27
    v zakone o sluzbach zamestnanosti som nasla v §6 bod 2, ze uchadzacom o zamestnania je osoba, kt. nevykonava a neprevadzkuje SZC....pozastavenie zivnosti mozem chapat ako nevykonavanie a neprevadzkovanie SZC....je to tak????

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Možno "háčik" je v tom, že ide o rakúsku živnosť. Žiadaj od pracovníčky UP odkaz na príslušný § zákona o službách zamestnanosti

    sunshine27 je offline (nepripojený) sunshine27

    sunshine27
    no v danom zakone sa pise v §6 bod 2 c...nevykonava ZC v clenskom state EU alebo v cudzine...je mozne pojmy nevykonava a pozastaven ZC chapat ako rovnake...?
    A lahko by sa na pracovnicky UP obracalo, ale cloveka to naserie, ked ludia pracujuci v jednej budove pod rovnakou instituciou nemaju totozne znalosti a kazda povie ine...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    sunshine27 Pozri príspevok
    no v danom zakone sa pise v §6 bod 2 c...nevykonava ZC v clenskom state EU alebo v cudzine...je mozne pojmy nevykonava a pozastaven ZC chapat ako rovnake...?
    A lahko by sa na pracovnicky UP obracalo, ale cloveka to naserie, ked ludia pracujuci v jednej budove pod rovnakou instituciou nemaju totozne znalosti a kazda povie ine...
    Možno majú nejaký metodický pokyn, ktorý tá druhá pracovníčka nestihla prečítať

    Pozastavena zivnost a evidencia na urade prace....je to OK????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.