Zavrieť

Porady

parížske rožky

ahojte kucharky.

kto mi poradi čo dat nammiesto klasického cesta (bielka a orechy) na parižske rožky? moja dcerka nemože ani bielko ani orechy.
a velmi by chcela aby som ich upiekla.

tak ma možno niekto z vas nejaku nahradu. poradite?
piškotove cesto je velmi jemne, to by určite spadlo pri máčaní v čokoláde. tak som rozmýšlala či tie podlhovasté piškoty . ale tie sa mi zdajú zasa velké a prihrubé.

vopred dakujem za nápady
Pekný den.
Dana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janasv je offline (nepripojený) janasv

    janasv
    To je tazke, lebo aj v piskotach su vajicka - teda bielko aj zltko. Skus linecke cesto, take kde sa dava len zltok. A nevarabaju sa pre taketo deticky nejake specialne susienky? Mozno by sa potom dali pouzit tie. :p

    Allicia222 je offline (nepripojený) Allicia222

    Allicia222
    250 g mletých orechov, 250 g práškového cukru, 1 žĺtok, 1 vajce. Plnka: 4 vajcia, 7 lyžíc kryštálového cukru, 4 lyžice kakaa, 200 g masla, 0,4 dl rumu. Čokoládovú polevu.

    Orechy, práškový cukor, vajce a žĺtok vymiešame a sformujeme valec, ktorý pokrájame na 50 kúskov. Každý kúsok ušúľame na hrúbku prsta. Mierne stočíme a poukladáme na plech. Pečieme pri teplote 50 až 100 stupňov Celzia. Rožky sa počas pečenia musia mierne rozliať. Po vychladnutí ich naplníme plnkou. Plnka: Vajcia, cukor a kakao šľaháme nad parou. Po vychladnutí pridáme maslo a rum. Rožky ozdobíme čokoládovou polevou.

    babca je offline (nepripojený) babca

    babca
    dadia1 Pozri príspevok
    ahojte kucharky.

    kto mi poradi čo dat nammiesto klasického cesta (bielka a orechy) na parižske rožky? moja dcerka nemože ani bielko ani orechy.
    a velmi by chcela aby som ich upiekla.

    tak ma možno niekto z vas nejaku nahradu. poradite?
    piškotove cesto je velmi jemne, to by určite spadlo pri máčaní v čokoláde. tak som rozmýšlala či tie podlhovasté piškoty . ale tie sa mi zdajú zasa velké a prihrubé.

    vopred dakujem za nápady
    Pekný den.
    Dana
    Dobrý deň Danka. Niečo som vypátrala ohľadne receptu.Možno ti to bude vyhovovať.Na podstavčeky použi linecké cesto/ iba žľtok / a namiesto orechov daj náhradu, ktorú dostaneš kúpiť v jednote a volá sa to oriešok. Babca

    nela88 je offline (nepripojený) nela88

    nela88
    dadia 1 skús pozrieť toto http://www.strava.sk/showdoc.do?docid=985 ,mám recept, kde idú 2 celé vajcia, ale náhrada je v odkaze a orechy sa dajú nahradiť opraženými ovsennými vločkami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.