Zavrieť

Porady

Cestovný príkaz

Ahojte,
pisem po prvy krat, chcela by som sa opytat: Vo firme mame jedno auto, ktore pouziva konatel spolocnosti, jt vlastne moj brat, takze vztahy mame dobre. Je lenivy, cestaky si nevypisuje, PHM uctujem priamo do spotreby na 501... /211 ,na konci mesiaca vypise knihu jazd tak, ze tam vsunie napr. 5 jazd / 5 krat tankoval, s ohladom na datum tankovania/. Tzn. vypisany cestovny prikaz mam prilozit k comu? K blockom od PHM alebo kde vlastne? A naco mi vlastne je ten cestak, lebo diety mu neplatim, tie jazdy su vymyslene, aj ked suhlasia s tachometrom a knihou jazd? Poradte, ako to robit co najjednoduchsie.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Predpokladám, že to auto je firemné, nie súkromné. Potom je povinnosťou firmy viesť evidenciu jázd vo forme knihy jázd. Nie ku každej jazde sa vystavuje cestovný príkaz a vyúčtovanie. je to len vtedy, ak ide o služobnú cestu v zmysle zákona 283/2002, kde si vyslaný pracovník nárokuje náhrady.

    Čiže vyúčtovania sl. ciest sú vlastne samostatná kapitola, tam nemusíš prikladať dokaldy o čerpaní PHM. Pre Teba je dôležité, aby skutočná spotreba PHM zodpovedala zodpovedala deklarovanej spotrebe v TP za prejazdené km v knihe jázd.

    Manilla je offline (nepripojený) Manilla

    žena Manilla
    Dakujem za radu, auto je firemne, takze som dobre pochopila, ze nemusim vlastne vobec robit cestaky, kedze konatel si zaidne nahrady nenarokuje.

    Ianina je offline (nepripojený) Ianina

    Ianina
    Mili moji,
    chcem sa spytat ci potrebujem blocky od PHM ako zivnostnicka (SZCO), ked si chcem uplatnit cestovne nahrady na par sluzobnych ciest autom niekoho cudzieho alebo staci pouzit ceny od Slovnaftu? Vtedy nepotrebujem doklad? Mozem si vybrat? Dakujem, dakujem. Janka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.