Zavrieť

Porady

Súrne !! Potrebovala by so radu ohľade preplatku a nedoplatku FA !

1.FA bola vystavená na 8325,94 Dph 1581,93 = 9907,87 vznikol preplatok z dôvodu že sa nemalo pripočítavať DPH lebo fakturované bolo na SK ale práca sa fyzicky vykonávala v CZ a zistilo sa to až po úhrade fa a aj nebol odpočítaný záväzok ktorý splácame lebo pani to dajako poplietla.

9907,87 FA
– 416,30 zádržné
– 213,56 dobropis
Na účet = 9278,01
Z fakturácie nám sťahujú záväzok čiže stej mali stiahnuť 2372,89 .
Takže vznikli preplatky
1581,93 vrátenie DPH preplatok
-47,46 nedoplatok z dobropisu, znížil sa po odpočítaní DPH z 213,56 na 166,10
2372,89 preplatok záväzok

[hore] 3907,36 celkový preplatok z tejto fakturácie

Potom sme im fakt. ďalšiu FA v sume 1751,52 ktorú nám neuhradili tak sa preplatok tým znížil na 2155,84 k tejto sume nám ešte pripočítali 184,27 dobropis ktorý neodpočítali ešte z FA ktorá bola zaslaná začiatkom roka. Ostal preplatok spolu


2155,84+184,27 = 2340,11.

2. Zas sa fakturovala ďalšia Fa v sume:
7729,49
-386,47 zádržné
- 772,95 záväzok
- 2340,11 preplatok vyššie uvedený stiahli
úhrada došla na účet 4229,96.

Prosím poraďte ako to všetko mám poučtováť aby som nemala bodrel v salde . Som s toho už na nervy,,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    skúste sa na to niekto pozrieť a poradiť mi ,, nech si dokončím rok a nemám bordel v salde .
    Katarína Cigánová
    Prepáč , ale z toho zadania vôbec nie je jasné o čo sa jedná , máš tam spleť čísiel... a vôbec je to akési neprehľadné ...
    Saldo je otázkou softweru - skus si to dat do excelu ako tabulku - no neviem čo by som ti poradila , je v tom chaos..
    Katarína Cigánová Pozri príspevok
    Prepáč , ale z toho zadania vôbec nie je jasné o čo sa jedná , máš tam spleť čísiel... a vôbec je to akési neprehľadné ...
    Saldo je otázkou softweru - skus si to dat do excelu ako tabulku - no neviem čo by som ti poradila , je v tom chaos..
    Ja viem že je v tom chaos,, Kde aspoň preúčtujem preplatok ?? na aký účet ??
    Katarína Cigánová
    viktorianovakova Pozri príspevok
    Ja viem že je v tom chaos,, Kde aspoň preúčtujem preplatok ?? na aký účet ??
    neviem či je to preplatok z titulu prijatých penazí , alebo vydaných ???
    skusim takto máš zauctovanú prijatú fa napr. za služby :
    MD : 518 =100
    D : 321 =100
    zaplatila si : 150 ,
    v salde ti to bude vyzerat nejak takto : MD 321 =150
    D 321 =100

    neviem čo chceš preúčtovávat , jednoducho účtuj ako zvyčajne
    doplnenie :
    ak si prijala viac ako si mala - tak je to na 311 a budeš mat viac na str.dal ako na str. MD
    Katarína Cigánová Pozri príspevok
    neviem či je to preplatok z titulu prijatých penazí , alebo vydaných ???
    skusim takto máš zauctovanú prijatú fa napr. za služby :
    MD : 518 =100
    D : 321 =100
    zaplatila si : 150 ,
    v salde ti to bude vyzerat nejak takto : MD 321 =150
    D 321 =100

    neviem čo chceš preúčtovávat , jednoducho účtuj ako zvyčajne
    doplnenie :
    ak si prijala viac ako si mala - tak je to na 311 a budeš mat viac na str.dal ako na str. MD
    Prijali sme odo odberateľov viac na učet ako bolo fakturované a potom nám to stiali z ďalšej FO ktorú sme im vystavili.
    Katarína Cigánová
    viktorianovakova Pozri príspevok
    Prijali sme odo odberateľov viac na učet ako bolo fakturované a potom nám to stiali z ďalšej FO ktorú sme im vystavili.
    no tak budeš mat saldo :
    z 1. faktury : predpis : md : 311 --- 100
    prijaté : D: 311 ---- 150 / preplatok 50 /
    z 2 . faktury : predpis : MD : 311 ---- 100
    prijaté : D : 311 ..... 70 / /

    celkové saldo : MD 311 ..... 200
    D 311 ........ 220

    atd - tých zápisov tam maj aj 50 - ved máš aspon prehlad - čo sa dialo, zvyčajne je v salde odvolávka akým dokladom je to účtované , samozrejme dátum - ap. ved ak niečo hladáš trebárs po niekolkých rokoch musíš mat chronológiu .. , musíš vediet prečo a z akej fa ti vznikol preplatok ... ja by som koncom roka nič nepreúčtovávala - prejde ti do nového roka nevypárované saldo - v ktorom budeš pokračovat ..
    Katarína Cigánová Pozri príspevok
    no tak budeš mat saldo :
    z 1. faktury : predpis : md : 311 --- 100
    prijaté : D: 311 ---- 150 / preplatok 50 /
    z 2 . faktury : predpis : MD : 311 ---- 100
    prijaté : D : 311 ..... 70 / /

    celkové saldo : MD 311 ..... 200
    D 311 ........ 220

    atd - tých zápisov tam maj aj 50 - ved máš aspon prehlad - čo sa dialo, zvyčajne je v salde odvolávka akým dokladom je to účtované , samozrejme dátum - ap. ved ak niečo hladáš trebárs po niekolkých rokoch musíš mat chronológiu .. , musíš vediet prečo a z akej fa ti vznikol preplatok ... ja by som koncom roka nič nepreúčtovávala - prejde ti do nového roka nevypárované saldo - v ktorom budeš pokračovat ..
    Ďakujem pekne,,dajak musím to dať do kopy , už teraz je saldo katastrofa,:-(( preto že niekto nekontroluje čo robí a čo uhrádza a musím to dostať na 0 preto že je to uhradené a nemôžem to nechať do nového roku.
    Katarína Cigánová
    viktorianovakova Pozri príspevok
    Ďakujem pekne,,dajak musím to dať do kopy , už teraz je saldo katastrofa,:-(( preto že niekto nekontroluje čo robí a čo uhrádza a musím to dostať na 0 preto že je to uhradené a nemôžem to nechať do nového roku.
    tak ak určite vieš . že je to do 0 tak si to mechanicky vypáruj - ak ti to softver dovolí . Dobré softvery musia mat rovnaké párovacie znaky / napr. vs / mechanicky sa dá všeličo - len ked nemáš vyrovnané strany - neurobíš inventuru - na to si daj pozor - saldo ti musí korešpondovat so súvahou.
    Katarína Cigánová Pozri príspevok
    tak ak určite vieš . že je to do 0 tak si to mechanicky vypáruj - ak ti to softver dovolí . Dobré softvery musia mat rovnaké párovacie znaky / napr. vs / mechanicky sa dá všeličo - len ked nemáš vyrovnané strany - neurobíš inventuru - na to si daj pozor - saldo ti musí korešpondovat so súvahou.
    Ďakujem pekne,,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.