Zavrieť

Porady

zaizolovanie mraznicky

Dobry den,
Mam doma truhlicovu mraznicku a napadlo ma, ci je mozne ju este viacej zaizolovat napr. oblepenim polystyrenom zvonku (samozrejme nie vyparnik
Ci to bude mat nejaky efekt a ci sa tym chladenie mraznicky neposkodi. Ma s tym niekto skusenosti? Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tibor. je offline (nepripojený) tibor.

    tibor.
    truhlicova chladnicka sa da zaizolovat jednoducho - z vnutra.
    staci tu dlhsie neodmrazovat a hned usteri par eur.
    vyparnik byva vacsinou na spodu tak oproti beznej chladnicke truhlicovej mraznicke namraza pomoze.
    urcite by to malo vyssiu ucinnost ako polystyren.
    mozno by trocha polystyrenu mohlo pomoct keby sa dal zospodu...

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    tibor. Pozri príspevok
    truhlicova chladnicka sa da zaizolovat jednoducho - z vnutra.
    staci tu dlhsie neodmrazovat a hned usteri par eur.
    vyparnik byva vacsinou na spodu tak oproti beznej chladnicke truhlicovej mraznicke namraza pomoze.
    urcite by to malo vyssiu ucinnost ako polystyren.
    mozno by trocha polystyrenu mohlo pomoct keby sa dal zospodu...
    Neodmrazujte vôbec a ušetríte balík.Toto je aká rada?Mraznička je dostatočne zaizolovaná.Myslím,že týmto smerom sa netreba uberať

    lassire je offline (nepripojený) lassire

    lassire
    Myslim, ze izolacia (stien) je velmi dolezita...ved tade su uniky chladu najvacsie (teda ak je spravne zavreta a nedavam tam zmrazit 10kg masa denne
    Preto par cm izolacie nemoze byt na skodu, aby chlad ostal dnu (opieram sa i o obchody a ponuku mrazniciek, kde sa chvalia, ze to ma super izolaciu a je potom ener.trieda A+++) ...cize je to hlavne v izolacii. Cize ak to neskodi oku, ale mraznicka je niekde v kumbale, ci v pivnici... nejaky ten cm polystyrenu neuskodi. Alebo sa mylim?

    tibor. je offline (nepripojený) tibor.

    tibor.
    to s tym rozmrazovanim je z praktickej skusenosti. staci si kupit najlacnejsi merac spotreby energie a skusat.
    ja som nechal tyzden pred a tyzden po odmrazeni. myslel som ze sa spotreba po odmrazeni znizi, ale bolo to naopak. rozdiel bol asi okolo 0,5kwh - a to tam bolo zaratane aj spatne namrazovanie obsahu co sa zohrial pocas odstranovania ladu.

    Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

    Ľubomír
    lassire Pozri príspevok
    Myslim, ze izolacia (stien) je velmi dolezita...ved tade su uniky chladu najvacsie (teda ak je spravne zavreta a nedavam tam zmrazit 10kg masa denne
    Preto par cm izolacie nemoze byt na skodu, aby chlad ostal dnu (opieram sa i o obchody a ponuku mrazniciek, kde sa chvalia, ze to ma super izolaciu a je potom ener.trieda A+++) ...cize je to hlavne v izolacii. Cize ak to neskodi oku, ale mraznicka je niekde v kumbale, ci v pivnici... nejaky ten cm polystyrenu neuskodi. Alebo sa mylim?
    Izolacia stien je dôležitá. To s tebou súhlasím, ale nemyslíš si, že to za teba vyriešil už výrobca? Veď nové mrazáky nemajú až takú veľkú spotrebu ako 20 ročné. Pri výpadku el.en. dokážu udržať potraviny v chlade 24 hodín.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Ľubomír Pozri príspevok
    Izolacia stien je dôležitá. To s tebou súhlasím, ale nemyslíš si, že to za teba vyriešil už výrobca? Veď nové mrazáky nemajú až takú veľkú spotrebu ako 20 ročné. Pri výpadku el.en. dokážu udržať potraviny v chlade 24 hodín.
    Samozrejme,

    vyrobca vychádza pri výrobe z poznatkov vývojového oddelenia,kde sa výrobok skúša mnoho hodín aj v extrémnych podmienkach a extremnej záťaži,
    takže výrobok /v tomto prípade mraznička/ určite ma deklarované vlastnosti, čo sa týka učinnosti, efektivity a hodnot spotreby el.energie.

    Teda robiť na takom výrobku dodatočné úpravy je nezmyselné a zbytočné.

    tibor. je offline (nepripojený) tibor.

    tibor.
    prakticky sa da znizit spotreba este viacerymi sposobmi
    - zvacsenim plochy zadneho vymennika (prakticky pomoze prilozit dalsi vymennik zo starej chladnicky)
    - vymenu kompresora za ucinnejsi (ale to sa v beznych podmienkach urobit neda - bez plynu a vyvevy)
    - alebo pridavnym ventilatorom. kompresor moze mat pri prevadzke velmi vysoku teplotu a tak staci maly ventilator co sa zapina spolu s komresorom (zaroven by mohol zlepsovat prudeniu vzduch pri zadnom vymeniku)

    zaizolovanie mraznicky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.