Zavrieť

Porady

Ako uctovat pohonne hmoty

Ahojte, po prvykrat idem uctovat veci okolo motoroveho vozidla. Potrebovala by som poradit. Zivnostnicka vyuzivajuca motorove vozidlo, ktore je pisane na manzela-nepodnikatela, aj na svoje podnikanie. Dodala mi rozne blocky-tankovanie, nakup nemrznucich zmesi apd. ... kolko z toho , hlavne tych pohonnych hmot sa da zauctovat do vydavkov, su na to nejake pravidla? Je mozne jednoducho zauctovat vsetky blocky z tankovania? To sa mi nezda, zrejme na to musi byt nejake pravidlo. Poradi mi niekto?
Vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    smia je offline (nepripojený) smia

    smia
    Tuto je to pekne napisane http://www.msponline.sk/content/automobil-v-podnikani
    Ak by mal niekto podobne otazky ako ja...tak podarilo sa mi vygooglit.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    smia Pozri príspevok
    Ahojte, po prvykrat idem uctovat veci okolo motoroveho vozidla. Potrebovala by som poradit. Zivnostnicka vyuzivajuca motorove vozidlo, ktore je pisane na manzela-nepodnikatela, aj na svoje podnikanie. Dodala mi rozne blocky-tankovanie, nakup nemrznucich zmesi apd. ... kolko z toho , hlavne tych pohonnych hmot sa da zauctovat do vydavkov, su na to nejake pravidla? Je mozne jednoducho zauctovat vsetky blocky z tankovania? To sa mi nezda, zrejme na to musi byt nejake pravidlo. Poradi mi niekto?
    Vopred dakujem
    Pokial vozidlo nie je zahrnuté do majetku živnostníka, do VOZD neúčtuješ žiadne PHM, ani iné výdavky súvisiace s prevádzkou mot.vodzidla), okrem dane z motorových vozidiel.

    Vedieš knihu jázd na podnikatelské účely.
    VOZD je sadzba základnej náhrady + spotreba PHM prepočítaná podľa tech. preukazu, podľa skutočne najazdených km na podnikatelské účely.

    Ako uctovat pohonne hmoty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.