Zavrieť

Porady

PHM ako daňový náklad

Prosím Vás vysvetlite mi, kto môže účtovať PHM do nákladou bez potvrdení o kúpe ,alebo bez faktúry. Mám jednú firmu, s.r.o, kde sa majiteľ so mnou stále vadí, že môže dávať PHM do nákladou len na základe knihy jázda nemusí mať žiadne potvrdenie o kúpe PHM. Auto je v majetku firmy.
On si to dal overiť aj iným účtovníkom, ktorí mu to potvrdili, ale mne sa to nezdá ! Ak by ste mi mohli pomôcť aj niejakým paragrafom! Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Alena Medvedzie
    Prosím Vás vysvetlite mi, kto môže účtovať PHM do nákladou bez potvrdení o kúpe ,alebo bez faktúry. Mám jednú firmu, s.r.o, kde sa majiteľ so mnou stále vadí, že môže dávať PHM do nákladou len na základe knihy jázda nemusí mať žiadne potvrdenie o kúpe PHM. Auto je v majetku firmy.
    On si to dal overiť aj iným účtovníkom, ktorí mu to potvrdili, ale mne sa to nezdá ! Ak by ste mi mohli pomôcť aj niejakým paragrafom! Ďakujem.
    Aby sme mohli náklad zaúčtovať, potrebujeme doklad o tom, že nám vôbec vznikol, t.j. ak nebudem mať doklad o nákupe PHM, tak na základe čoho si naúčtujem? ,teda jednoznačne nákup PHM preukázať dokladom o nákupe. Ak je vozidlo v majetku tam niet iného riešenia.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Alena Medvedzie
    Prosím Vás vysvetlite mi, kto môže účtovať PHM do nákladou bez potvrdení o kúpe ,alebo bez faktúry. Mám jednú firmu, s.r.o, kde sa majiteľ so mnou stále vadí, že môže dávať PHM do nákladou len na základe knihy jázda nemusí mať žiadne potvrdenie o kúpe PHM. Auto je v majetku firmy.
    On si to dal overiť aj iným účtovníkom, ktorí mu to potvrdili, ale mne sa to nezdá ! Ak by ste mi mohli pomôcť aj niejakým paragrafom! Ďakujem.
    Navrhujem cez funkciu vyhľadávanie dať napr. vyhľadávať podľa kľúča "pohonné hmoty".
    Ináč sú : §2 pism. i) ZDP a § 19 ods 2 L) (ako Libor) ZDP.

    Možno tomu účtovníkovi nevysvetlil, alebo ten tomu zle rozumel, že sa jedná o auto v majetku firmy. Možno to bolo pochopené tak, že sa jedná o auto konateľa (nie sro) používané v súvislosti s činnosťou sro. Vtedy by nebolo potrebné dokladovať nákup PHL, len ceny nákupu. Samozrejme by nebol ani nárok na odpočet DPH, nakoľko by sa jednalo o náhrady.
    Naposledy upravil STRELEC : 05.12.05 at 08:51

    mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

    optimistka mlyn16
    Trvaj na bločkoch o skutočnom nákupe. Keď máš bločky a ste plátcom DPH, môžeš si tiež uplatniť DPH.
    Ak tomu dobre rozumiem, musím mať vždy doklad o kúpe PHM ak je to auto v majetku. Týka sa to aj FO ak má auto v majetku firmy?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Alena Medvedzie
    Ak tomu dobre rozumiem, musím mať vždy doklad o kúpe PHM ak je to auto v majetku. Týka sa to aj FO ak má auto v majetku firmy?
    Ak je v majetku, tak ako som už napísala, musí byť doklad ,toto sa týka každého nákladu.

    PHM ako daňový náklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.