Zavrieť

Porady

zivnost a dodatocna invalidita

Ahojte,
poprosim o radu.
Ak mam aktivnu zivnost 10 rokov v drevarskom odvetvi, plnim si vsetky povinnosti a pred 18 rokmi bol uraz v takom rozsahuu, ze mam trvale nasledky, mozem dodatocne poziadat o invalidny dochodok?
Nemam vsak ziadne lekarske zaznamy okrem tych, ktore boli realizovane v case liecenia po nehode cca 1-2 roky. Odvtedy som u lekara nebol. Poviem pravdu, kaslal som sa na to.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No pri posudzovaní ID sa skúma zdravotný stav a výsledky od lekárov z posledných 12 mesiacov pred požiadaním. Takže áno, môžeš požiadať o ID, ale musíš ísť na vyšetrenia. A na základe týchto vyšetrení ťa posúdia.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    guru21 Pozri príspevok
    Ahojte,
    poprosim o radu.
    Ak mam aktivnu zivnost 10 rokov v drevarskom odvetvi, plnim si vsetky povinnosti a pred 18 rokmi bol uraz v takom rozsahuu, ze mam trvale nasledky, mozem dodatocne poziadat o invalidny dochodok?
    Nemam vsak ziadne lekarske zaznamy okrem tych, ktore boli realizovane v case liecenia po nehode cca 1-2 roky. Odvtedy som u lekara nebol. Poviem pravdu, kaslal som sa na to.
    Dakujem
    Moc tvojmu príspevku nerozumiem. Ak si nepodal žiadosť o inv.dôchodok, čo chceš žiadať spätne. SP zvyčajne priznáva ID spätne len ododňa podania žiadosti - po posúdení zdr.stavu posudkovou komisiou soc. poisťovne.

    guru21 je offline (nepripojený) guru21

    guru21
    Ide mi vlastne o to, ci mam moznost poberat invalidny dochodok aj ked som nechodil na kontroly tak dlhy cas a mozne vyhody, prispevok popri zivnosti.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Aký príspevok popri živnosti myslíš?

    A ak ťa uzná SP za invalidného tak ID dostaneš tak ako sa píše odo dňa požiadania. A ked požiadaš teraz bez vyšetrení, tak Ti ho rozhodne neschvália.
    Lebo niečím svoj zdravotný stav dokladovať musíš.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    guru21 Pozri príspevok
    Ide mi vlastne o to, ci mam moznost poberat invalidny dochodok aj ked som nechodil na kontroly tak dlhy cas a mozne vyhody, prispevok popri zivnosti.
    Žiadosť o ID si podať môžeš. Dostaneš tlačivo pre obvodného lekára, ktorý zhodnotí tvoj súčasný zdravotný stav. Predtým je však potrebné absolvovať odborné lekárske vyšetrenia, kopie ktorých sa prikladajú k žiadosti.

    zivnost a dodatocna invalidita

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.