Zavrieť

Porady

Mokré fľaky na strope SDK

Zdravím mám novostavbu (bungalow) bývame tam od augusta 2010 všetko bolo v poriadku až kým sa nám na strope zo sádrokartónu neobjavili 2 mokré fľaky. Strop má nasledovné zloženie: sádrokartón, 5cm vzduchová medzera, 20cm nobasil, paropriepustná fólia, 3cm zadebnenie (dosky) a 5cm betónovy poter. Fľaky sa objavili po mrazoch ako sa vonku trochu oteplilo. Objavili si ráno a do druhého rána boli preč ale potom asi o týžden sa ukázali znovu a tiež rýchlo zmizli. Vyskytli sa približne v strede domu. Myslím že je to para ktorá sa vyzrážala niekde nad fóliou pravdebodobne na tom betóne a kvapala späť na fóliu a keď sa jej tam nahromadilo veľa tak sa fólia nejak naklopila a voda naraz vytiekla aspoň myslím. Máte nejaký iný názor? Hlavne nápad ako to vyriešiť.
ďakujem za každý príspevok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    celkovo je to zle, lebo vo vlhkosti hnije aj drevo, aj bohvie co sa porobi s vatou, nehovoriac o tom, ze vlhka vata neizoluje tak dobre ako sucha.

    brumteles je offline (nepripojený) brumteles

    brumteles
    Myslim ze riesenie - aj ked sa ti asi nebude pacit - vyplyva priamo z predchadzajucich prispevkov.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    pokial to chces mat korektne tak by sa mal dat dolu sdk a dat pred vatu parozabranu, kedze tam mas aj 5cm medzeru dal by som tam s hlinikovou vrstvou. Parozabrana musi byt prelepena v spojoch aj o steny. ale kedze je to nerealne, tak ja by som to asi natrel latexovou farbou, aby nesla do vaty vlhkost v takej miere. Alebo sa na to vykaslat a ked sa bude jedneho dna robit rekonstrukcia, potom to dorobit. horsie je, ze je zvrchu beton, to bude trochu pomalsie ta vata vysychat.

    brumteles je offline (nepripojený) brumteles

    brumteles
    A preco ja tam vlastne ten betonovy poter ked je to bungalov? Ak si tu sklatbu svojvolne nemenil tak by som sa spytal projektanta ako to cele vlastne myslel.

    radek666 je offline (nepripojený) radek666

    radek666
    niks001 Pozri príspevok
    No ja ju mám až nad nobasilom tak čo teraz?
    Nad nobasilom máš paropriepustnú fóliu nie paronepriepostnú. tá ti má prípadnú vlhkosť odvetrať do exteriéru. Paronepriepustná ti má zabrániť prestup vlhkosti z interiéru do skladby strechy v tvojom prípade stropu. ale to sa mi nechce verit že sa tam nakondenzovalo tolko vody že to prepilo sadrokarton a konkretne na jednom mieste.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    kolega mal z izby na povalu elektrikarsku trubku-husi krk. Kvapkala mu z nej voda. cize nakondenzovat toho moze dost. Staci ak sa pozries v zime na okna.

    ja som sice kupil na strop parozabranu, ale budem mat aj vykurovanu povalu a zaizolovanu strechu, takze by tam parozabrana byt nemusela.

    V tomto pripade, by sa mohlo este na ten betonovy strop polozit cca 20cm izolacie a rosny bod by sa posunul o dost vyssie co by mohlo vyriesit problem, ale kedze tam robili betonovy strop, tak asi tam maju odkladacie priestory.

    niks001 je offline (nepripojený) niks001

    niks001
    Konečne si niekto všimol že tam mám paropriepustnu a nie paronepriepustnu foliu. Tiež nechápem ako sa tam može nakondezovať tak veľa vody. Skúsil som včera z povale poprevrtavať ten beton aj s doskami až po fóliu aby sa to odvetravalo. Zrejme som pri tom vrtákom potýril tu fóliu lebo okamžite sa na sdk objavili fľaky ale do večera zmizli.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Vrtákom to nevyriešite.Treba strhnúť sadrokarton a urobiť to ešte raz a poriadne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.