Zavrieť

Porady

software na domácom počítači zamestnanca? - daňový výdavok

Môžem si dať do daňových výdavkov - software (3500,-Sk) na vedenie účtovníctve, ktorý som kúpila pre zamestnanca, ktorý zamestnávam na dohodu o vykonaní práce? Pracuje doma na vlastnom počítači.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dvojka
    Môžem si dať do daňových výdavkov - software (3500,-Sk) na vedenie účtovníctve, ktorý som kúpila pre zamestnanca, ktorý zamestnávam na dohodu o vykonaní práce? Pracuje doma na vlastnom počítači.
    Ak máš PC v majetku, tak áno.

    mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

    optimistka mlyn16
    Myslím, že áno. Je to náklad súvisiaci s tvojim podnikaním. Medzi nami, musí kontrolór vedieť, že sofware nemáš nainštalovaný v niektorom tvojom PC vo firme?

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Ja som si napr. dala do nákladov tiež účtovné programy a pritom som robila na zapožičanom PC. Bolo to podľa daňovákov plne akceptovateľné .

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    dvojka
    Môžem si dať do daňových výdavkov - software (3500,-Sk) na vedenie účtovníctve, ktorý som kúpila pre zamestnanca, ktorý zamestnávam na dohodu o vykonaní práce? Pracuje doma na vlastnom počítači.
    licencia je na tvoje meno/firmu/IČO, tebe pridelili licenčné číslo, je to teda tvoj daňový výdavok...

    software na domácom počítači zamestnanca? - daňový výdavok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.