Zavrieť

Porady

socialny fond

Dobry den,
chcela by som sa opytat, ako mozem vyuzit SF, ak uz nema s. r. o. zamestnancov. A chcem ho zrusit?
Nevyznam sa v tom velmi

dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    inga29 Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcela by som sa opytat, ako mozem vyuzit SF, ak uz nema s. r. o. zamestnancov. A chcem ho zrusit?
    Nevyznam sa v tom velmi

    dakujem za pomoc
    Bolo ho potrebné využiť ešte počas ich zamestnávania, teraz už len zostatok fondu pripočítať k ZD a zdaniť.

    inga29 je offline (nepripojený) inga29

    inga29
    takze ho mam pripocitat k zakladu dane a nemam ho previest na normalny ucet? ako mam teda potom zrusit 472?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    inga29 Pozri príspevok
    takze ho mam pripocitat k zakladu dane a nemam ho previest na normalny ucet? ako mam teda potom zrusit 472?
    A máš aj bankový účet?

    inga29 je offline (nepripojený) inga29

    inga29
    no dotycny mal bankovy ucet rozdelit aby nemusel novy ucet zriadovat a ukladat tam peniaze zo SF. Ale to nespravil. tak mi len tak vysia teraz tie peniaze a ja neviem co s nimi ked uz nie je zamestnanec. nemozu sa previest na bankovy ucet?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    inga29 Pozri príspevok
    no dotycny mal bankovy ucet rozdelit aby nemusel novy ucet zriadovat a ukladat tam peniaze zo SF. Ale to nespravil. tak mi len tak vysia teraz tie peniaze a ja neviem co s nimi ked uz nie je zamestnanec. nemozu sa previest na bankovy ucet?
    Nerozumiem, kde tie peniaze visia?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    inga29 Pozri príspevok
    takze ich nemusim previest na bankovy ucet.
    dakujem velmi pekne za radu
    A ešte mi napíš, že či tie peniaze reálne má, ak áno, na základe čoho.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    inga29 Pozri príspevok
    ano ma ich realne. na zaklade povinneho pridelu este ked mal zamestnanca
    Ale povinný prídel účtujeme až z miezd len ID, tak stále nemám odpoveď na to, že o akú hotovosť ide.

    inga29 je offline (nepripojený) inga29

    inga29
    ano z miezd bolo aj odvadzane na ID nie na ucet 211. Mne islo len o to ze kam ma ich dat teda ako zrusit ten ucet 472 ak uz nema zamestnanca

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    inga29 Pozri príspevok
    ano z miezd bolo aj odvadzane na ID nie na ucet 211. Mne islo len o to ze kam ma ich dat teda ako zrusit ten ucet 472 ak uz nema zamestnanca
    Dobre teda, ak ich kešovo nemá, urobíš zápis, ako som už uviedla.

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Potrebujem poradiť lebo mám tu poriadný zmätok. Na SF mám bludný PS t.j. v roku 2009 som mala 0 HV preto lebo niekde mám zakodované, že nezisková org. nemôže mať zisk (už viem, že to nie je pravda) a to čo malo byť ako HV som dala do SF. Teraz som zistila, že o tú čiastku čo som v roku 2009 upravovala SF mi nesedí HM. Neviem cez aký účet to mám opraviť, aby som znížila SF a naučtovala HM. Neviem či je to zrozumiteľné ale neviem sa z toho vysomariť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.