Zavrieť

Porady

Aké akumulačné tvarovky na výstavbu ťahov hypokaustovej pece???

Ahojte, snažím sa nájsť nejaké cenovo rozumné tvarovky na výstavbu ťahového systému hypokausovej pece.
Našiel som poľské tvarovky Cebud, cena je možno prijateľná ale bojím sa kvality. Ešte som našiel v pomerne rozumnej cene aj české tvarovky Janča. Nemám s tým vôbec skúsenosti, prosím poraďte, pre ktoré sa rozhodnúť.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Janca, tvarovky vyraba MKZ Rajec Jestrabi. V tomto zavode mozete kupit jeho tvarovky o 30% lacnejsie ako ich ponuka Janca. Na Slovensko ich moze predavat MKZ, v Cechach ma vyhradny predaj firma Janca. MKZ vyraba aj dalsie tvarovky - biofire, tie sa daju kupit len od poredajcu a to vam kachliar na Slovensku nepreda bez toho aby pec nestaval. Dalsi tahovy system ma firma Ortner, je pomerne drahy. MKZ je podla mna velmi dobry vyrobca, vyraba tvarovky, samotove tehly a platky, samotove vlozky do kominov, ich vyrobky v malom predavaju aj u nas miestny krbari a peciari. Pri vacsej stavbe sa oplati ist do MKZ a nakupit priamo u vyrobcu. Janca, tahovy system kruhoveho prierezu, velmi dobry tah, dlzka tahov sa musi dimenzovat o cosi viac, pretoze spaliny odovzdavaju menej tepla na m tahu. Janca, tahy byvaju zo sec. tvaroviek, z tvaroviek moze byt postavene aj ohnisko, vtedy sa s tahmi spaja nerezovoy vlozkou. Ohnisko moze byt spec. vlozka (pozor, vyrazne drahsia ako obycajna krbova vlozka). Z presnych tvaroviek sa stava rychlo, malo sa reze, cena je vyssia, mensia individualita. Polsky system Cebud nepoznam, nejaka diskusia prebehla na: http://www.e-filip.sk/default.aspx?C...ortBy=question S firma Janca sa da komunikovat, vedia poradit aj po telefone. S jeho tvarovkami pracuje na SK viacero kachliarov, kupuju material zo zavodu bez sprotredkovatela. Pripadne postavit celu pec zo samotovych tehiel a platkov, pracnejsie.
    Ahoj ak ti môžem poradiť skús pozrieť firmu tvar-ex oni vyrábajú tvarovky , pokiaľ máš vykresovú dokumentáciu tak do par dnim ti spravia akúkoľvek tvarovku alebo pružinu... ja som dokumentáciu nemál bal som sa že bude problém, navšívil som osobne firmu a sme konzultovali môj problém a ,,dokumentáciu,, oni pripravili a všetko zabezpečili a cena bola fakt dobra to som sa čudoval
    Mila123 odpovedáš na skoro 5 ročný príspevok.......
    misoft No jóóó- veď je to poraďácky holub..... nekuká na dátum......dnes registrovaný....

    Aké akumulačné tvarovky na výstavbu ťahov hypokaustovej pece???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.