Zavrieť

Porady

zacinam uctovat v novej s.r.o.

bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Vznikom s.r.o. zacinam viest uctovnictvo firmy. No mam urcite pochybnosti.
Moj pripad je:
5 spolocnici podla spol. zmluvy upisali kazdy 40000,-...zaviazali sa splatit ZI do vzniku 50% po vzniku zvysok...uhradou na b.ucet

-spol.zmluva....10.10.
-splatili (bohuzial) vsetko naraz...cele upisane ZI...vypis BU 25.10.
-zapis do OR....20.11...kde je napisane, ze v sulade so spol. zmluvou bolo splatenych 50 % vkladov (pri zapise do OR bol s tym problem, odmietli vykonat zapis, pretoze spravca vkladu napisal, ze bolo splatene vsetko...co bola sice pravda, no nebolo to v sulade so spol. zmluvou a tak sa musel odvolat a napisal, ze bolo splatenych len 50 %)
-naklady na vznik spolocnost platili spolocnici zo svojich penazi...a su menej ako 50000,-
Kedze uctovne knihy som otvorila ku dnu vziku..t.j.20.11.....ako budem uctovat 353, ked na bank.ucte mam uz vsetko splatene..
Mam uctovat poc.stav na 353..celu sumu 200000,- a s tym istym datumom uctovat splatenie na b. ucet ako uct.pripad?
alebo v sulade so zapisom v obch.registri zauctujem, ze pociat.stav...pohladavka 353 je uz len 100000,-, zauctujem zac.stav na bank.ucte splatenych..akoze 50%.100000.-, a az potom zauctujem splatenie zvysnych 100000,-.
Dalej sa chcem spytat...Kedze zriad. naklady nepresiahli sumu 50000,-..nemozem uctovat poc stav na octe 041-obstaranie NIM (neskor preuct..na 011) ale budem uctovat az po otvoreni uct.knih normalny uct.pripad...cez ID...zriadenie na ucte 518...a ked platili spolocnici vsetko z vlastneho.tak suvstazne s uctom 365-zavazky voci spolocnikom?

Uctovala som spravne?
20.11. ..otvorenie uct.knih ...doklad ID1
221/701 100000
353/701 100000
701/411 200000
20.11......zriadovacie naklady uhradene spolocnikmi z vlastnych penazi ..doklad ID2
518/365
20.11...uhrada zvysku pohladavky za upis ZI..(aj ked datum BU je 25.10.)
221/353 100000...doklad BV1

a neskor vyberiem z b.uctu do pokladne a spolocnikom vratim ich peniaze?
211/261
261/221
365/211

Mohol by sa k tomu niekto vyjadrit, ci som postupovala spravne, resp. ako som mala v mojom pripade postupovat?
__________________
Usporiadat
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Tuto linku mam uz prestudovanu....
no moj pripad som v nej nenasla...
kedze s.r.o. vznika dnom zapisu do OR a uctovat treba v sulade so zapisom do OR...a j so spoloc. zmluvou....tak musim uctovat, ze pohladavka je uz len len 50%....lenze spolocnici nedodrzali SZ a splatili vsetko uz pred zapisom..a teda na vypise z BU mam celu sumu....a teraz neviem, ci mozem tuto sumu rozuctovat na 2....teda do posiatocnych stavov uctov dam v sulade so zapisom do OR...50%...splatenych na 221...a zvysok uvediem na pociatocnom stave uctu 353, ako este nesplatene... no a potom v dalsich uct. pripadoch, zauctujem splatenie zvysnych 50%...
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

Prosiim surne poradte mi:
ako mam zauctovat-na akych uctoch: sef platil takmer vsetky FA aj VPD z penazi, ktore vybral zo svojho uctu (osobneho), na ktorom ma aj uver, tak ze vybral hotovost a tak zaplatil... ako to mam urobit? prijat tie peniaze do pokladne? a akym dokladom a cez aky ucet a da sa to tak vobec????? prosiiiiiiiiiim poradte mi.


Este som sa chcela opytat ked mam uctovat prechod z jedneho roka do druheho ako to ma vyzerat? ake ucty?? ZS?

dakujem za odpoved
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

sara-ke
Prosiim surne poradte mi:
ako mam zauctovat-na akych uctoch: sef platil takmer vsetky FA aj VPD z penazi, ktore vybral zo svojho uctu (osobneho), na ktorom ma aj uver, tak ze vybral hotovost a tak zaplatil... ako to mam urobit? prijat tie peniaze do pokladne? a akym dokladom a cez aky ucet a da sa to tak vobec????? prosiiiiiiiiiim poradte mi.


Este som sa chcela opytat ked mam uctovat prechod z jedneho roka do druheho ako to ma vyzerat? ake ucty?? ZS?

dakujem za odpoved
Veľmi nekonkrétne položená otázka bez podrobostí. Myslím, že kompletná odpoveď je rozsiahlejšia, ako by ste si predstavovali.

Je to jednoduché alebo podvojné účtovníctvo?

K prvej časti - Dosť nejasná otázka, resp. nedostatok informácií na kvalifikovanú odpoveď. Kto je šéf? Spoločník? Konateľ? Zamestnanec? SZČO?
K druhej časti - napr. publikácia od Ing. Cenigovej "Individuálna účtovná závierka podnikateľov v sústave podvojného účtovníctva"
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

sara-ke
Prosiim surne poradte mi:
ako mam zauctovat-na akych uctoch: sef platil takmer vsetky FA aj VPD z penazi, ktore vybral zo svojho uctu (osobneho), na ktorom ma aj uver, tak ze vybral hotovost a tak zaplatil... ako to mam urobit? prijat tie peniaze do pokladne? a akym dokladom a cez aky ucet a da sa to tak vobec?????
Keď je tu reč o účtoch, asi pôjde o PU. Do firmy sa dostali "šéfove" peniaze, z ktorých sa uhradili záväzky a urobil sa nejaký nákup za hotové. Ako pomenujeme tieto šéfove peniaze a na aké účty sa príjem peňazí zaúčtuje, odpovieme až budeme vedieť aké postavenie vo firme má "šéf" - tak ako hovorí aj JankaO.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

sef je majitel aj konatel.
a samozrejme je to podvojne uctovnictvo , firma vznikla v maji 2004 a v novembri 2004 presla na podvojne uctov. Ja mam teraz uctovat cely rok 2005 a mam dost velky problem s tym bankov. uctom, pretoze z firemneho uctu bolo platene len velmi malo a takmer vsetko z toho jeho osobneho uctu. mozem to dat cez 365 do pokladne?? (211/365 alebo je to uplna hlupost? fakt netusim) please
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
podla postupov uctovania a zak.o uctovnictve, treba otvorit ucty ( a teda zauctovat zaciatocne stavy) v sulade so spolocenskou zmluvou...znamena to, ze mam dat do pociatoc. stavov cele upisane ZI na 353-pohl. za upis.VI, alebo mam zauctovat do poc. stavov na 353..nesplatenu cat do zapisu OR a na 221-bank. ucty splatene peniaze do casu zapisu OR? V spolocenskej zmluve je totiz napisane, kolko je upisane ZI a kolko sa musi splatit do zapisu do OR....a kedy a ako zvysok...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

bui
podla postupov uctovania a zak.o uctovnictve, treba otvorit ucty ( a teda zauctovat zaciatocne stavy) v sulade so spolocenskou zmluvou...znamena to, ze mam dat do pociatoc. stavov cele upisane ZI na 353-pohl. za upis.VI, alebo mam zauctovat do poc. stavov na 353..nesplatenu cat do zapisu OR a na 221-bank. ucty splatene peniaze do casu zapisu OR? V spolocenskej zmluve je totiz napisane, kolko je upisane ZI a kolko sa musi splatit do zapisu do OR....a kedy a ako zvysok...
Ak bolo vedené účtovníctvo v r. 2004, do začiatočných stavov 1.1.2005 môžeš uviesť len tie, ktoré boli konečné k 31.12.2004. Všetko ostatné treba zaúčtovať ako prípady r. 2005, teda už to nebudú zač.stavy.
Ak nebolo účto v r. 2004 vedené, tak začiatočné stavy sú nula.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
To si nemyslim....v publikaciach od profesorov EU....sa v pociatocnych stavoch uctov pri otvarani uct.knih nachadzaju minimalne ucty 353 a 411....a kedze sa maju poc. stavy uctovat podla spolocen.zmluvy, a v spolocenskej zmluve sa o zakl. imani vzdy hovori....tak by poc. stavy pri vzniku firmy nemali byt nulove....
Dokonca som nasla aj teorie, kde v poc. stavoch pri otvarani uctov pri vzniku su aj nakldy na obstaranie, kt. prevysuju 50000,-...na ucte 041-obstaranie NIM....a aj nejake peniaze v pokladni ako pozicka od konatelov....a pod.
0 0
anna 07 anna 07

anna 07 je offline (nepripojený) anna 07

Prosim ako mam zauctovat v s.r.o., ktora vznikla 5.3.2005 je 1 zakladatel=konatel ZI zlozil 200 000,- Sk do pokladne rezervny fond nevytvoril pri vzniku. Ucet v banke otvoril 19.7.2005 s vkladom 5 000,- Sk, z pokladne boli nejake drobne vydavky (zriadovacie?) Prosim ake datumy tam mam dat? vsetky 5.3. (samozrejme okrem BU) ako to ma byt spravne zauctovane? ake zaciat. ucty? len 211,411, 221, 518 aj 353? alebo....? ....(uctujem v Omege)
.....este ako sa uctuje z bank. vypisu Balik sluzieb (109,-)
Vopred dakujem za odpoved.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Vpisujem Ti do textu

anna 07
Prosim ako mam zauctovat v s.r.o., ktora vznikla 5.3.2005 je 1 zakladatel=konatel ZI zlozil 200 000,- Sk (211/411, ) do pokladne rezervny fond nevytvoril pri vzniku. Ucet v banke otvoril 19.7.2005 s vkladom 5 000,- Sk (príjem v banke na BÚ 221/261) predtým vklad podnikateľa do pokladne aj sumu drobných výdavkovnapr 50 000 : (211/249) - ak budú peniaze vo firme postupne sa odúčtuje - vráti a 249 sa postupne vyrovná a tých 5000 čo vkladal na BU bude výdaj z pokladne 261/211 , z pokladne boli nejake drobne vydavky (zriadovacie?) Prosim ake datumy tam mam dat? (5.3. vklad, výdavky podľa dátumov na bločkoch a banku podľa dátumov na výpise) vsetky 5.3. (samozrejme okrem BU) ako to ma byt spravne zauctovane? ake zaciat. ucty? len 211,411, 221, 518 aj 353? alebo....? ....(uctujem v Omege)
.....este ako sa uctuje z bank. vypisu Balik sluzieb (109,-) (Okruh BV, pridaj doklad vzor P odklikať : poplatky - sú preddefinované pod vzorom P (568/221))
Vopred dakujem za odpoved.
0 0
anna 07 anna 07

anna 07 je offline (nepripojený) anna 07

sway dakujem za rady, chcela som sa este opytat to je vsetko co mam zauctovat? nic viac? a 701-tky? tam mam dat, nie? A TYCH 5000,- CO DAL NA UCET NEMOZEM DAT CEZ 353? (353/??? co tam bude?)
nemoze to byt takto: ??
701/411 200 000,-
353/701 200 000,-
221/701 5 000,-
ked iso ZI do pokladne tak mam dat len tak 211/353 200 000,-
518/211 zriadov. vydavky

prosim co mam zle a chyba mi tam nieco, ked prosim napiste mi ako to mam byt spravne
tych 5000,- odkial budu? (vlozil ich majitel pri zalozeni uctu)

este 1 otazka ked majitel=konatel platil niektore ucty zo svojho sukromneho uctu mam to uctovat cez 353? alebo uplne inak? a na zaklade akeho dokladu ?(vypisy z jeho sukrom. uctu nemozu byt v uctovn.. hm?)
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
anna 07
sway dakujem za rady, chcela som sa este opytat to je vsetko co mam zauctovat? nic viac? a 701-tky? účtovníctvo začína až v roku 2005 ? - vyrozumela som že áno, tak 701 použiješ až v roku 2006 - prenesie ti ich SW sám po uzávierke a prechode do nového roka -ODPORÚČAM TI ŠKOLENIE OMEGA !!!tam mam dat, nie? A TYCH 5000,- CO DAL NA UCET NEMOZEM DAT CEZ 353? (353/??? co tam bude?) ja používam účet 249- dočasná pôžička firme ako som popísala v predošlom príspevkunemoze to byt takto: ??
701/411 200 000,- takto to bude k 1.1.2006
353/701 200 000,-
221/701 5 000,-
ked iso ZI do pokladne tak mam dat len tak 211/353 200 000,- 211/411
518/211 zriadov. vydavky podľa toho za čo,...služby, DIM,réžia...

prosim co mam zle a chyba mi tam nieco, ked prosim napiste mi ako to mam byt spravne
tych 5000,- odkial budu? (vlozil ich majitel pri zalozeni uctu)

este 1 otazka ked majitel=konatel platil niektore ucty zo svojho sukromneho uctu mam to uctovat cez 353? alebo uplne inak? a na zaklade akeho dokladu ?(vypisy z jeho sukrom. uctu nemozu byt v uctovn.. hm?)
ak je to s.r.o. nemá čo platiť zo svojho účtu...., neviem či by to uznali ak by si ofotila jeho výpis a priložila ako úhradu - je to riziko, že ti vyhodia z nákladov - skúsiť môžeš...a všetko účtuj riadne do nákladov a predtým si zrátaj celú sumu čo majiteľ poplatil a zaúčtuj si to jedným zápisom ako vklad do pokladne oproti pôžičke firme.... ako som písala.
******************
nechcem sa ťa dotknúť, ale musíš buď veľa študovať, alebo utekať na školenia.... - takto nemôžeš pracovať... viem že začiatky sú ťažké, ale účtovníctvo nie je až taká sranda ako si kopec ľudí myslí.
Odporúčam moc krásne spracované aspoň začiatky tuto: vytlač si to a študíruj na tomto linku je príručka svokrina kuchyňa - perfektne spracované - tak odporúčam:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=99692&postcount=165
0 0
anna 07 anna 07

anna 07 je offline (nepripojený) anna 07

sway, naozaj velmi dakujem za vsetky rady, tu svokrinu kuchynu som si uz stiahla a hned sa do toho pustim naozaj este raz dakujem. Len som sa ta chcela opytat, ci si myslis z toho co som sa pytala, ze sa do uctovn. vobec nerozumiem, alebo ze mam v tom chaos?

aj tebe krasne a pokojne Vianoce
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

Dobry den,
prosim uctujem v Omege ako mam spravne zauctovat ked mama Vypis z registr. pokladne-vratenu platbu/mne/= -4573,-Sk z 23.11. a z toho isteho datumu bola aj prijata platba /ja som zaplatila za tovar=4573,-Sk/

dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
anna 07
sway, naozaj velmi dakujem za vsetky rady, tu svokrinu kuchynu som si uz stiahla a hned sa do toho pustim naozaj este raz dakujem. Len som sa ta chcela opytat, ci si myslis z toho co som sa pytala, ze sa do uctovn. vobec nerozumiem, alebo ze mam v tom chaos?

aj tebe krasne a pokojne Vianoce
vianočný stres za nami, hura.
Pridávam sa týmto ku sway - poznám ju, a napísala ti pekne a jemne.
Za seba ti môžem potvrdiť, že máš v tom chaos, určite to neznamená, že nerozumieš účtovníctvu, to by som si nedovolila. Ale ten chaos máš, ale po prečítaní svokrinej kuchyne to bude lepšie. teda tú treba čítať a čítať a čítať.... veľa úspechov ti želám a šťastlivý nový rok prajem
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

prosim ako uctujete: mam fakturu za nakup pc komponentov na sumu 2184,- uhradena v hotovosti(ich PPD) a nasledne v ten isty den mam dobropis fa (-2184,- Sk) aj PPD dodavatelskej fa (nas VPD) mohlli bz ste mi napisat predkontaciu ako to ma byt spravne?

dakujem
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
sara-ke
prosim ako uctujete: mam fakturu za nakup pc komponentov na sumu 2184,- uhradena v hotovosti(ich PPD) a nasledne v ten isty den mam dobropis fa (-2184,- Sk) aj PPD dodavatelskej fa (nas VPD) mohlli bz ste mi napisat predkontaciu ako to ma byt spravne?

dakujem
jaby som to nehnala cez dodávateľov ale len cez hotovosť:
MD 501/xx analytika DHIM a DAL 211 by bol výdaj a potom
dopbropis by bol mínusom MD 211 DAL 501/xx
ak si plátcom DPH, tak DPH na vstupe - výdavok
a DPH na vstupe -mínusom - POZOR DPH do riadku 25 ! pri dobropise
0 0
1novacik1 1novacik1

1novacik1 je offline (nepripojený) 1novacik1

zdravím všetkých,som tu nova a neviem ci som spravne zaradila prispevok,zacinam uctovat v sro-vznik firmy 4.4.2006-podpisana spolocenska zmluva 2 spolocnici- 50/50 ZI 200 000 vklad do pokladne-zapis do OR 20.4.2006-jeden zo spolocnikov je podnikatel FO vedie si JU a tu je ten moj problem-nasla somv s.r.o. DF vystavene este v roku 2005 na FO-podnikatela asi v sume 400 000,- o ktorej vo svojom uctovnictve neuctoval v roku 2005 a teraz chce aby som to nejako zauctovala do s.r.o.- a ja neviem ako-dufam ze sa niekto vyjadrí k tomuto mojmu problemu-moc dakujem vsetkym
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
1novacik1
zdravím všetkých,som tu nova a neviem ci som spravne zaradila prispevok,zacinam uctovat v sro-vznik firmy 4.4.2006-podpisana spolocenska zmluva 2 spolocnici- 50/50 ZI 200 000 vklad do pokladne-zapis do OR 20.4.2006-jeden zo spolocnikov je podnikatel FO vedie si JU a tu je ten moj problem-nasla somv s.r.o. DF vystavene este v roku 2005 na FO-podnikatela asi v sume 400 000,- o ktorej vo svojom uctovnictve neuctoval v roku 2005 a teraz chce aby som to nejako zauctovala do s.r.o.- a ja neviem ako-dufam ze sa niekto vyjadrí k tomuto mojmu problemu-moc dakujem vsetkym
Tak tieto DF v žiadnom prípade by som nezaúčtoval do sro, ktorá bola založená v roku 2006. To zaváňa podvodom. A keď to aj zaúčtuješ, po pár rokov keď daňová kontrola ti to vyhádže, majiteľ sro určite (na betón isté) si nebude pamätať, že si to zaúčtovala na jeho príkaz. A potom ti penále dá zosobniť. Nerobil by som to.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať