Zavrieť

Porady

Judikatura Slovenských súdov

Dobrý deň. chcela by som sa spýtať ako to je s judikatúrou slovenských súdov. Potrebujem zohnať rozhodnutia ohladne ochrany spotrebiteľa v prípadoch nekalej súťaže v posledných rokoch ( po implemetácii eu smernice v zák. o ochr. spotrebiteľa). Dá sa zohnať judikatúra aj bez cenzúry ( teda s účastníkmi atd.)? Prešla som databázu ASPI, hladala som v Jaspi i na stránkach nssr, zatial bezúspešne. Nevychádza nejaký zborník s aktuálnou rozhodovacou praxou, ideálne nekalosúťaznou? alebo nejaká databáza o ktorej neviem Príp. bola by úspešná žiadosť o poskytnutie informácii na základ z. o slobodnom prístupe k info u daných súdov?
Za rady vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Za judikatúru sa považujú rozhodnutia najvyššieho a ústavného súdu: http://www.concourt.sk/search.do?id_submenu=c

    Ale aj rozhodnutia iných súdov (sú na JASPI) ti veľa napovedia, súdy majú v rovnakých veciach rozhodovať rovnako. Prezident vrátil zákon, že sa musia zverejňovať všetkyrozhodnutia súdov - dúfam, že to schvália.

    Niečo nájdeš aj v odbornej tlači
    http://www.zbierka.sk/section/31/default.aspx

    Zbierky rozhodnutí NS SR a ÚS SR dostaneš v kníhkupectvách - také veľké a drahé knihy. V našej judikatúre sa zatiaľ mená nezverejňujú, ale v európskej áno.
    Ak je paragrafové znenie rovnaké s ČR, pohľadaj si tam, zverejňujú toho oveľa viac.
    www.judikatura.cz www.nsoud.cz

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Ice dive, Lubaba, pepsikova, Danielle369, zdenka131, vieraaaa
    6

    Judikatura Slovenských súdov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.