Zavrieť

Porady

Musí mať OZ účet v banke ak má DIČ

dobrý den, dufam ze som vybrala spravnu kolonku. Neviem sa dovolat na danovy urad tak sa s otazkou obraciam sem, zaujima ma totiž, či je OZ povinné mat v banke ucet ak má DIČ. sme malý klub, aktualne skoro s nuliu na ucte a ucet v banke sme zakladlai kvoli 2% o kt sme tento rok uz neziadali, a pred dvomi rokmi nam bolo pridelene DIČ. Ja by som chcela ist do banky zrusit ucet, aby sme ho nemuseli platit.

Dakujem velmi pekne za odpoved!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    Milica21 Pozri príspevok
    dobrý den, dufam ze som vybrala spravnu kolonku. Neviem sa dovolat na danovy urad tak sa s otazkou obraciam sem, zaujima ma totiž, či je OZ povinné mat v banke ucet ak má DIČ. sme malý klub, aktualne skoro s nuliu na ucte a ucet v banke sme zakladlai kvoli 2% o kt sme tento rok uz neziadali, a pred dvomi rokmi nam bolo pridelene DIČ. Ja by som chcela ist do banky zrusit ucet, aby sme ho nemuseli platit.

    Dakujem velmi pekne za odpoved!
    Ak poberáte 2% z daní, tak musíte mať účet, resp. ak sa opäť rpzhodnete požiadať, budete si ho musieť otvoriť... ja osobne by som účet nerušila

    Milica21 je offline (nepripojený) Milica21

    Milica21
    Viem, že pre poberanie 2% musi byt ucet,ale sme nasu registraciu medzi poberatelmi 2% nepredlzili, sme male zdruzenie momentalne 3 clenov a neplanujeme v buducnosti sa uchadzat o 2%.

    Boli sme poberatelmi 2% v minulom roku.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Milica21 Pozri príspevok
    Viem, že pre poberanie 2% musi byt ucet,ale sme nasu registraciu medzi poberatelmi 2% nepredlzili, sme male zdruzenie momentalne 3 clenov a neplanujeme v buducnosti sa uchadzat o 2%.

    Boli sme poberatelmi 2% v minulom roku.
    Stačí zrušenie účtu odhlásiť na DÚ.

    junior78 je offline (nepripojený) junior78

    junior78
    Ahojte
    Prosím Vás musí mať združenie bankový účet? Je taká povinnosť alebo stačí prijať peňažné prostriedky do pokladne? Jedná sa o pôžičky od člena (PO) . Z týchto peňazí budú financovať činnosť kvôli ktorej sa združili.
    Ďakujem

    junior78 je offline (nepripojený) junior78

    junior78
    Začal som študovať ako viesť účtovníctvo OZ a teraz som už úplne popletený. Naše OZ má IČO vlastné meno. Je v ňom jedna PO a ostatný sú FO nepodnikatelia. Nebudú dosahovať zisky len spoločne niečo vybudujú a PO k tomu poskytne(požičia financie). Teraz neviem či účtovníctvo viesť ako samostatný subjekt pod vlastným menom a IČOm OZ alebo PO vrámci svojho účtovníctva to má viesť na analitických účtoch aby to vedel rozdeliť od svojej podnikateľskej činnosti.

    Niekde čítam, že OZ má právnu subjektivitu potom, že nemá. Ako to je?

    Dakujem

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Registrované občianske združenie je právnická osoba. Takže jeho účtovníctvo vediete zvlášť.

    junior78 je offline (nepripojený) junior78

    junior78
    Ešte by som sa chcel opýtať či som správne pochopil. V tomto prípade keď sú registrovaný vystupujú ako právnická osoba vlastným menom a ičom a služby ktoré si objednajú majú byť fakturované na ich meno a nie zvlášť pre s.r.o. ktorá v rámci OZ bude realizovať a vybavovať všetky záležitosti.
    Dakujem

    Musí mať OZ účet v banke ak má DIČ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.