Zavrieť

Porady

neplatené volno a soc. poistenie

ak ide zamestnanec na neplatené voľno s tým, že mu zamestnávateľ bude platiť ZP 10%+4%, nemal by sa nejako dobrovolne poistiť v SP aby mu nechýbali odpracované roky, prípadne nejaké sociálne poistenie počast toho neplateného volna?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

    Mirica-LV
    to je iba na zamestnancovi,
    ale pozor pri zdravotnom poistení je tiež zmena od 01.01.2011, ak je zamestnanec celý mesiac na neplatenom voľne musí ho zamestnávateľ odhlásiť ako zamestnanca a zamestnanec sa musí prihlásiť na ZP ako samoplatiteľ,
    ak je to iba pár dní tak vyššie uvedené neplatí

    tinkas je offline (nepripojený) tinkas

    tinkas
    fuuha ...dakujem Mirica...tak tuto novu zmenu som akosi nepostrehla... takze najlepšie mu je nech sa sám prihlási do ZP a SP a nevies náhodou aka je výska minim. odvodov do SP - je to taký istá výska ako pri dobrovolne poistenom szčo?

    Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

    Mirica-LV
    minimálny VZ na SP by mal byť od 01.01.2011 329,06 EUR pre dobrovoľne poistenú osobu,

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    tinkas Pozri príspevok
    fuuha ...dakujem Mirica...tak tuto novu zmenu som akosi nepostrehla... takze najlepšie mu je nech sa sám prihlási do ZP a SP a nevies náhodou aka je výska minim. odvodov do SP - je to taký istá výska ako pri dobrovolne poistenom szčo?
    Ak ma o dost vyssiu mzdu ako minimalnu, tak by som radsej tych par dni bez dochodkoveho poistenia ozelela ak osi kazit dochodkovy bod odvodom z minimalnej mzdy.

    neplatené volno a soc. poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.