Zavrieť

Porady

Základ dane - daňové priznanie

Od 1.5.2010 pracujem na živnosť pre jednu nemenovanú bankovú inštitúciu.
Prvý krát budem podávať daňové priznanie ako SZČO. Akým spôsobom zahrniem do daňového priznania odstupné, ktoré som dostal v marci 2010 od predchádzajúceho zamestnávateľa?
Môj základ dane bude tvoriť: PRÍJEM ZO podnikania + toto odstupné? a v akej sume? v tej čo mi prišla na účet (zdanená), alebo podľa výplatnej pásky v Hrubom?

vopred Vám ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    armont Pozri príspevok
    Takže správne chápem - daň už budem platiť iba z príjmov z podnikania, hej? Vzhľadom k tomu, že za odstupné som už daň štátu odviedla.
    v konečnom dôsledku sa príjmy zo závislej činnosti a zo živnosti spočítajú, uplatníš NČ a vypočítaš daň, odrátaš preddavky, ktoré si zaplatila, rozdiel bude daňová povinnosť doplatiť, alebo sa môže stať, že budeš mať preplatky, na to aby sa dalo jednoznačne povedať či budeš platiť alebo nebudeš platiť daň treba čísla

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    armont Pozri príspevok
    Od 1.5.2010 pracujem na živnosť pre jednu nemenovanú bankovú inštitúciu.
    Prvý krát budem podávať daňové priznanie ako SZČO. Akým spôsobom zahrniem do daňového priznania odstupné, ktoré som dostal v marci 2010 od predchádzajúceho zamestnávateľa?
    Môj základ dane bude tvoriť: PRÍJEM ZO podnikania + toto odstupné? a v akej sume? v tej čo mi prišla na účet (zdanená), alebo podľa výplatnej pásky v Hrubom?

    vopred Vám ďakujem za radu.
    bývalý zamestnávateľ ti vystaví Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch a toto odstupné tam bude zarátané aj s normálnym príjmom zo závislej činnosti,

    podávaš DP typ B, kde zarátaš príjmy z potvrdenia podľa §5 ZoDP a tiež ostatné príjmy

    armont je offline (nepripojený) armont

    armont
    Takže správne chápem - daň už budem platiť iba z príjmov z podnikania, hej? Vzhľadom k tomu, že za odstupné som už daň štátu odviedla.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    armont Pozri príspevok
    Takže správne chápem - daň už budem platiť iba z príjmov z podnikania, hej? Vzhľadom k tomu, že za odstupné som už daň štátu odviedla.
    Áno, v konečnom dôsledku áno, ale príjem z odstupného zahrnieš medzi príjmy zo ZČ.

    Základ dane - daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.