Zavrieť

Porady

Pečeňové testy na policiu

Dobrý deň. Chcem sa opýtať či môžu zvyšené pečeňové testy v hodnote ALT 1,28 ovplyvniť prijatie do šlužobného pomeru k PZ SR ak všetky ostatne vysledky sú v norme? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    RajsCo Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcem sa opýtať či môžu zvyšené pečeňové testy v hodnote ALT 1,28 ovplyvniť prijatie do šlužobného pomeru k PZ SR ak všetky ostatne vysledky sú v norme? Ďakujem
    Nie je to zase taká vysoká hodnota, ale áno, podľa nových smerníc, musíš mať pečeňové testy v norme.

    Navštív infektologičku - imunologičku, dá Ti vitamíny na obnovu pečene a v pohode sa Ti výsledky upravia. Je to otázka 1 - 2 mesiacov.

    Priateľka má zaťa s tým istým problémom, ale po 2 mesiacoch mal testy v norme a už aj pracuje u PZ.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    arizona, Mária27, Lubaba, lujza.j, rodina1, Xanti
    6

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    RajsCo Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcem sa opýtať či môžu zvyšené pečeňové testy v hodnote ALT 1,28 ovplyvniť prijatie do šlužobného pomeru k PZ SR ak všetky ostatne vysledky sú v norme? Ďakujem
    ...čo myslíš Ty ...???

    HEPATÁLNE TESTY
    PARAMETER MUŽI ŽENY JEDNOTKA
    AST 0,10 - 0,75 0,10 - 0,50 µkat/l
    ALT 0,10 - 1,05 0,10 - 0,55 µkat/l
    GMT 0,20 - 1,10 0,20 - 0,60 µkat/l
    ALP 0,76 - 2,50 0,76 - 2,30 µkat/l
    ...lebo ja toto zvýšenie napovažujem za zvýšenie ...radikálnu zmenu
    Jeden deň vyššie , druhý nie ...stačí len , ak si na nejakom antibiotiku , už sú vyššie ...
    Ale dole sa snaž to usmerniť ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pasuliatko Pozri príspevok
    a na toto si odkial prišla/pišiel?
    Druhý krát daj , na čo reaguješ ...
    pasuliatko Pozri príspevok
    dobre ale čo to ma s políciou? nechápem
    Iba ak to , že pri príjimaní do ozbrojených zložiek musí byť žiadateľ v 100 % zdravotnom stave ....len toľko ...nič viac , nič menej ...

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    a na toto si odkial prišla/pišiel?

    peter3377 je offline (nepripojený) peter3377

    peter3377
    to vobec nevadi , ved skoro vsetci prislusnici su ludia ktorych nezobrali za traktoristov a mali problem s alkoholom , ale je ine riadit traktor a ine byt polisom, to je tvoja vyhoda , tak kludne chod do toho , snad mas na viac

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    buchač Pozri príspevok
    Hm , trebárs aj tu ....


    ...a aj z vlastnej skúsenosti vravím ...ako vždy ...

    Keď som mal zápal pľúc , tak mi antibiotiká infúziami tlačili ...
    Zároveň som bral tabletky na posilnenie pečene ...Lipovitan , Esenthiale forte ...
    dobre ale čo to ma s políciou? nechápem

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pasuliatko Pozri príspevok
    a na toto si odkial prišla/pišiel?
    Hm , trebárs aj tu ....

    Stručný medicínsky význam
    Alanínaminotransferáza (ALT), resp. staršie označenie (GPT), patrí k aminotransferázam, ktoré katalyzujú premenu aminokyselín na α-ketokyseliny prenosom aminoskupín. Hoci najväčšiu aktivitu enzýmu vykazuje pečeň, signifikantnú aktivitu možno pozorovať aj v obličkách, srdci, kostrovom svalstve, podžalúdkovej žľaze, slezine a v pľúcach. U detí sú hodnoty mierne vyššie. Muži majú hodnoty všeobecne vyššie ako ženy. Intraindividuálna variácia je veľká (zo dňa na deň sa môže zmeniť o 30 %). Fyzická záťaž hodnoty zvyšuje. Zvýšená aktivita bola dokázaná u tučných ľudí. Hodnoty katalytickej aktivity počas ťarchavosti sú mierne znížené. Zvýšené katalytické koncentrácie aminotransferáz môžu indikovať IM, poškodenie pečene, svalovú dystrofiu, pankreatitídu, cholestázu alebo orgánové poškodenie. Izolované zvýšenie ALT v sére sa vyskytuje zriedkavo, výnimku tvoria ochorenia pečeňového parenchýmu, pretože ALT je pre pečeň omnoho špecifickejší enzým ako AST.
    Zvýšenie katalytickej aktivity viac ako 15-krát oproti hornej medzi referenčného intervalu je indikátorom akútnej nekrózy pečeňových buniek buď vírusového, toxického alebo obehového pôvodu:
    akútna a chronická vírusová hepatitída, alkohol-toxická hepatitída, toxické poškodenie (intoxikácia tetrachlórmetanom alebo hubami), infekčná mononukleóza, sepsa, cirhóza a karcinóm pečene alebo metastázy do pečene, cholangitída, biliárna kolika a extrahepatálna cholestáza. Zvýšené hodnoty ALT sa objavujú v šoku a Reyovom syndróme. Znížené hodnoty katalytickej aktivity ALT sa vyskytujú pri deficite vitamínu B6 (pyridoxínu, prekurzoru pyridoxál 5-fosfátu, ktorý je konezýmom ALT), pri zlyhaní obličiek a u dialyzovaných pacientov.
    ...a aj z vlastnej skúsenosti vravím ...ako vždy ...

    Keď som mal zápal pľúc , tak mi antibiotiká infúziami tlačili ...
    Zároveň som bral tabletky na posilnenie pečene ...Lipovitan , Esenthiale forte ...

    Pečeňové testy na policiu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.