Zavrieť

Porady

podpisom dohody o ukonceni HPP stracam narok na podporu v nezamestnanosti?

Dobry den,
moj "vynaliezavy" zamestnavatel ma planuje po 5 rokoch prepustit k 31. 03. 2010, nechce mi dat vypoved, ale chce dohodu o ukonceni HPP z organizacnych dovodov. Z dovodu setrenia na odvodoch mi "planuje" dat 3 mesacne odstupne "na ruku".
Precitala som si dost na porade, a viem, ze kym nieco nepodpisem tak som stale zamestnancom.
Trapi ma vsak, ze mi moji znami tvrdia, ze ukoncenim HPP dohodou nemam narok na podporu v nezamestnanosti a ze tym ze mi zamestnavatel neda vypoved stratim tym 3 mesiace na odvodoch v odstupnom.

Prosim, ak mate s tymto skusenost, poradte, radsej vypoved ? ci dohodu za uvedenych podmienok.

Nellyla
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    nellyla Pozri príspevok
    Dobry den,
    moj "vynaliezavy" zamestnavatel ma planuje po 5 rokoch prepustit k 31. 03. 2010, nechce mi dat vypoved, ale chce dohodu o ukonceni HPP z organizacnych dovodov. Z dovodu setrenia na odvodoch mi "planuje" dat 3 mesacne odstupne "na ruku".
    Precitala som si dost na porade, a viem, ze kym nieco nepodpisem tak som stale zamestnancom.
    Trapi ma vsak, ze mi moji znami tvrdia, ze ukoncenim HPP dohodou nemam narok na podporu v nezamestnanosti a ze tym ze mi zamestnavatel neda vypoved stratim tym 3 mesiace na odvodoch v odstupnom.

    Prosim, ak mate s tymto skusenost, poradte, radsej vypoved ? ci dohodu za uvedenych podmienok.

    Nellyla
    Nellyla pokiaľ Ty to takto chceš, kľudne podpíš Dohodu o skončení pracovného pomeru. Asi tam nebude napísané, že z organizačných dôvodov, lebo v tom prípade by Ti nedávali odstupné " na ruku ".

    Veľmi sa divím zamestnávateľovi, že chce Ti vyplatiť odstupné " na ruku ", lebo v tom prípade si ho nebude môcť zaúčtovať do nákladov. Ale to už nie je Tvoj problém, ak chceš skončiť Dohodou, je to len Tvoja vec.

    Keby som volila ja, trvala by som na Výpovedi z organizačných dôvodov - nadbytočnosti, § 63, ods.1, písm.b/ ZP, plynula by mi výpovedná doba 3 mesiace a po skončení výpovednej doby by som dostala 3 mesačné odstupné.
    Rozhodni sa ale sama.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Nárok na podporu v nezamestnanosti budeš mať. Nezáleží na spôsobe ukončenia HPP.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nellyla Pozri príspevok
    Dobry den,
    moj "vynaliezavy" zamestnavatel ma planuje po 5 rokoch prepustit k 31. 03. 2010, nechce mi dat vypoved, ale chce dohodu o ukonceni HPP z organizacnych dovodov. Z dovodu setrenia na odvodoch mi "planuje" dat 3 mesacne odstupne "na ruku".
    Precitala som si dost na porade, a viem, ze kym nieco nepodpisem tak som stale zamestnancom.
    Trapi ma vsak, ze mi moji znami tvrdia, ze ukoncenim HPP dohodou nemam narok na podporu v nezamestnanosti a ze tym ze mi zamestnavatel neda vypoved stratim tym 3 mesiace na odvodoch v odstupnom. Tvoji známi Ťa zle informujú. Nárok na podporu aj na odstupné máš.

    Prosim, ak mate s tymto skusenost, poradte, radsej vypoved ? ci dohodu za uvedenych podmienok.

    Nellyla
    V texte.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    nellyla Pozri príspevok
    Dobry den,
    moj "vynaliezavy" zamestnavatel ma planuje po 5 rokoch prepustit k 31. 03. 2010, nechce mi dat vypoved, ale chce dohodu o ukonceni HPP z organizacnych dovodov. Z dovodu setrenia na odvodoch mi "planuje" dat 3 mesacne odstupne "na ruku".
    Precitala som si dost na porade, a viem, ze kym nieco nepodpisem tak som stale zamestnancom.
    Trapi ma vsak, ze mi moji znami tvrdia, ze ukoncenim HPP dohodou nemam narok na podporu v nezamestnanosti a ze tym ze mi zamestnavatel neda vypoved stratim tym 3 mesiace na odvodoch v odstupnom.

    Prosim, ak mate s tymto skusenost, poradte, radsej vypoved ? ci dohodu za uvedenych podmienok.

    Nellyla
    k 31.3.2010 to už nestihne

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    veronikasad Pozri príspevok
    k 31.3.2010 to už nestihne

    Zázraky sa ešte dejú...... Na tej výpovedi asi sa objaví dátum z 12/2010.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Celé je to nejaké domotané - dohoda z organizačných dôvodov a odstupné na ruku.

    podpisom dohody o ukonceni HPP stracam narok na podporu v nezamestnanosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.