Zavrieť

Porady

premlčacia doba

Dobrý deň, prosím o radu.Viete mi povedať do akej doby sa môžem vyžadovať odpovede na žiadosť k vyjadreniu?Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    ejla Pozri príspevok
    Ďakujem, pozriem si to.
    Jedná sa o to, že som písala na obecný úrad a neodpísali na žiadosť .Ak sa nevyjadrili a ja ich vyzvem po dlhšej dobe, či mi môžu teraz odpísať, že je už doba premlčaná. Ďakujem
    Neplynie ti žiadna doba, skôr im. Ak si písala žiadosť o niečo, v čom podľa zákona rozhodujú, podľa Správneho poriadku ti mali odpovedať do 30, res. 60 dní; ak tak nemôžu v lehote urobiť, mali ťa písomne informovať.
    Keď ti odpíšu, v liste budeš poučená o možnosti odvolania. Ak v niečom rozhodnú, začne plynúť lehota na vykonanie ... to už je o inom.
    Môžeš poslať urgenciu odpovede, resp. sťažnosť na nadriadený orgán.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    arizona, Danielle369, zdenka131, terezamaria, Lubaba
    Neužitočné (1)
    4

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ejla, na to čo píšeš sa nevzťahuje premlčacia doba. Písala si žiadosť na nejaký úrad?

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (3)
    terezamaria, Lubaba, Danielle369
    Neužitočné (1)
    2

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Môžeš to poslať ako urgenciu, opätovnú žiadosť ... Maximálne to budú brať ako nové podanie.

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (3)
    zdenka131, Danielle369, arizona
    Neužitočné (1)
    2

    ejla je offline (nepripojený) ejla

    ejla
    Ďakujem, pozriem si to.
    Jedná sa o to, že som písala na obecný úrad a neodpísali na žiadosť .Ak sa nevyjadrili a ja ich vyzvem po dlhšej dobe, či mi môžu teraz odpísať, že je už doba premlčaná. Ďakujem

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ejla Pozri príspevok
    Ďakujem, pozriem si to.
    Jedná sa o to, že som písala na obecný úrad a neodpísali na žiadosť .Ak sa nevyjadrili a ja ich vyzvem po dlhšej dobe, či mi môžu teraz odpísať, že je už doba premlčaná. Ďakujem

    A akú žiadosť si písala? Ak to je len tak všeobecná, tak nemajú povinnosť odpovedať. Ak by to bola sťažnosť, tak je tam lehota, rovnako keby to bola žiadosť v súlade so zákonom o slobodnom prístupe informácií, tiež majú stanovenú lehotu.

    ejla je offline (nepripojený) ejla

    ejla
    Ešte jedna otázka, môžem poslať urgenciu aj po dobe cca 4 rokov? Jednalo sa to ešte z čias bývalého starostu, teraz je nový.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Chobot
    Ak to je len tak všeobecná, tak nemajú povinnosť odpovedať.
    Ale je slušné a kultúrne odpovedať (alebo aspoň povedať búúúúú).
    Mária27
    Ak si písala žiadosť o niečo, v čom podľa zákona rozhodujú, podľa Správneho poriadku ti mali odpovedať do 30, res. 60 dní; ak tak nemôžu v lehote urobiť, mali ťa písomne informovať.
    Súhlas, žiaľ, realita niektorých "úradníkov" je iná - berú občana ako priťažujúcu okolnosť ich kľudnej pracovnej náplne (česť výnimkám!!!).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.