Zavrieť

Porady

Nárok na odvoz sanitkou

chcela by som sa spýtať svokor ide na operáciu do BA z BR. Ma urologické problémy /vývod z mechúra do sáčku/ chcú mu to tam napravit aby mocil normálne. Chcela by som vediet ci má nárok na sanitku a ci sa nieco aj doplaca ako je to vlastne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martuli je offline (nepripojený) martuli

    martuli
    Odpoveď pre Stanku : O nároku na sanitku rozhoduje v prvom rade ošetrujúci lekár. Čo sa týka platby za prevoz je 7 centov/km. Oslobodené sú len následovné diagnózy a prípady:
    onkologický pacient,
    pacient pred a po transplantácii orgánu,
    pacient pred a po kardiochirurgickom zákroku,
    dialyzovaný pacient
    pacient odkázaný na individuálnu prepravu (toto je uvedené v rozhodnutí z UPSVAR pri pridelení preukazu ZŤP)
    a posledná výnimka je v prípade ak je pacient prevážaný medzi zdravotníckymi zariadeniami.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    treba sa popýtať obvodného lekára on môže objednať sanitku prípadne ti napíše lístok aby to bolo bezplatné...

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    čo ach jaj? u mojho deda to tak vždy bolo... ked musel ísť z alebo do nemocnice lekarka mu napísala listok a vybavila prevoz sanitkou... tak neviem čo ach jaj...

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    buchač Pozri príspevok
    Kedy platiť za zdravotnú starostlivosť a kedy nie
    http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=68
    ...u ostatných poisťovní neviem ....

    BA to BR ...predpokladám , že Bratislava - Brno ...a to by už tiež o niečom inom bolo.... predsa ide o cezhraničný prevoz , s tým by asi dopredu musela poisťovňa súhlasiť ...a nie len tak obvoďák , alebo nemocnica lístok vypíše ...hm ...

    ...ach jaj ....
    zadávateľ je z BRezna... t.j. predpokladám, že sa jedná o prevoz Bratislava Brezno a nie o cezhraničný prevoz ....
    viete mi prosim poradit mam matkus trvalym pobytom v BA a lezi v BA nemocnici po operacii bedroveho klbu a po prepusteni ju potrebujem previezt ku mne do galanty koli opatere myslite ze dostanem bezplatny prevoz sanitkou?

    martuli je offline (nepripojený) martuli

    martuli
    Odpoveď pre Darinu: výnimky som uviedla vyšie. Ak patrí do niektorej uvedenej skupiny, tipujem, žeby mohla mať tú individuálnu prepravu, tak by za prevoz nemala platiť. Ak nemá nič z vyššie menovaného, za sanitku bude platiť.

    martuli je offline (nepripojený) martuli

    martuli
    pasuliatko Pozri príspevok
    treba sa popýtať obvodného lekára on môže objednať sanitku prípadne ti napíše lístok aby to bolo bezplatné...
    V prvom rade musí uviesť diagnózu, žiaden vedľajší lístok na bezplatnú prepravu neplatí.
    tak som bola dnes v BA nemocnici a podarilo sa ze mi matku dopravia domov mimo BA ale problem vznikol s odvozom a dovozom po tyzdni ked mame ist na stychy.Nepochodila som ani v zdravotnej poistovni ani u obvodnej lekarky ta mi navrhla aby som prihlasila matku k sebe a ze minimalne na pol roka jej presunie kartu k mojmu obvodnemu lekarovi a moze ist na stychy do Galanty.No to sme dopadli tak chcem sa postarat o svoju matku aby stat nemal vydavky v pripade jej umiestnenia do nejakeho zariadenia a nepomozu mi.Nemate skusenosti ako dalej?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    darina3778 Pozri príspevok
    tak som bola dnes v BA nemocnici a podarilo sa ze mi matku dopravia domov mimo BA ale problem vznikol s odvozom a dovozom po tyzdni ked mame ist na stychy.Nepochodila som ani v zdravotnej poistovni ani u obvodnej lekarky ta mi navrhla aby som prihlasila matku k sebe a ze minimalne na pol roka jej presunie kartu k mojmu obvodnemu lekarovi a moze ist na stychy do Galanty.No to sme dopadli tak chcem sa postarat o svoju matku aby stat nemal vydavky v pripade jej umiestnenia do nejakeho zariadenia a nepomozu mi.Nemate skusenosti ako dalej?
    A odvoz autom by mama nezvladla?
    Asi by som to riesila dohodou s niekym, kto by vas odviezol tam a spat ....

    martuli je offline (nepripojený) martuli

    martuli
    Darina, neviem aké sú tam vzdialenosti, nestretla som sa s tým ešte. Ale robí sa to tak, ako poradila obvoďáčka. Tam stačí len na tú 6 mesačnú dobu preklad karty a vec je vybavená. Ak nechcete mať u seba mamu celú tú dobu, tak už potom zostáva asi fakt len to auto.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Moja priateľka má sklerózu multiplex,na jedno oko nevidí.Bola na jednom z mnohých vyšetrení,do oboch očí jej dali akýsi bordel s tým,že dlhší čas neuvidí,odprevadili z dverí ambulancie a dovidenia...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    darina3778 Pozri príspevok
    tak som bola dnes v BA nemocnici a podarilo sa ze mi matku dopravia domov mimo BA ale problem vznikol s odvozom a dovozom po tyzdni ked mame ist na stychy.Nepochodila som ani v zdravotnej poistovni ani u obvodnej lekarky ta mi navrhla aby som prihlasila matku k sebe a ze minimalne na pol roka jej presunie kartu k mojmu obvodnemu lekarovi a moze ist na stychy do Galanty.No to sme dopadli tak chcem sa postarat o svoju matku aby stat nemal vydavky v pripade jej umiestnenia do nejakeho zariadenia a nepomozu mi.Nemate skusenosti ako dalej?
    Nerozumiem, preco by si kvoli tomuto musela mamu prehlasovat k tvojmu obvodnemu.
    Dnes si lekara mozes vybrat, takze mama sa kludne po ukonceni starostlivosti v nemocnici moze prihlasit k odbornemu lekarovi (predpokladam, ze ortopedovi) v Galante aj bez prehlasenia k obvodnemu v Galante.
    Jediny problem bude s casom, kedy mama potrebuje chodit na kontroly do nemocnice, kde ju budu operovat.

    martuli je offline (nepripojený) martuli

    martuli
    ivka70 Pozri príspevok
    Nerozumiem, preco by si kvoli tomuto musela mamu prehlasovat k tvojmu obvodnemu.
    Dnes si lekara mozes vybrat, takze mama sa kludne po ukonceni starostlivosti v nemocnici moze prihlasit k odbornemu lekarovi (predpokladam, ze ortopedovi) v Galante aj bez prehlasenia k obvodnemu v Galante.
    Jediny problem bude s casom, kedy mama potrebuje chodit na kontroly do nemocnice, kde ju budu operovat.
    Preklad je dôležitý pre dopravcu tj. sanitku, lebo inak bude mať problém s predpisom sanitky - obvodná vypíše ale príkaz na prepravu sa musí doručiť minimálne deň vopred buď k dispečerovi, alebo mať lístok u seba a telefonicky sa spojiť s dispečingom a objednať si sanitku deň vopred. Ako som už spomínala, vzhľadom k tomu, že nepoznám tieto vzdialenosti neviem sa k tomu bližšie vyjadriť. A ďalšia vec - predpis liekov, ktoré človek potrebuje ak sú mimo bydliska tak by si pre recepty museli jazdiť tam.
    dakujem za prispevky. Matku mi z nemocnice priviezli za 10 centov za km je cca 50 km.No skusime vyuzit znamosti aby o tyzden nemusela na stichy do BA skusime v GA a uz som volala aj na urad pre dohlad nad zdr, starostlivostou a nepochodila som nejako to musime ten mesiac vydrzat pokial nemoze sediet, potom uz na kontrolu snad v takej pololeziacej polohe ju dame do auta a podlozim ju kopov deky a vankusov.potom napisem

    martuli je offline (nepripojený) martuli

    martuli
    Je zaujímavé, že 10 centov/km, lebo zákon stanovuje 7 centov/km. So znížením ceny som sa už stretla, ale zo zvýšenou cenou ešte nie.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    stanka613 Pozri príspevok
    chcela by som sa spýtať svokor ide na operáciu do BA z BR. Ma urologické problémy /vývod z mechúra do sáčku/ chcú mu to tam napravit aby mocil normálne. Chcela by som vediet ci má nárok na sanitku a ci sa nieco aj doplaca ako je to vlastne?
    Kedy platiť za zdravotnú starostlivosť a kedy nie
    http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=68
    ...u ostatných poisťovní neviem ....

    BA to BR ...predpokladám , že Bratislava - Brno ...a to by už tiež o niečom inom bolo.... predsa ide o cezhraničný prevoz , s tým by asi dopredu musela poisťovňa súhlasiť ...a nie len tak obvoďák , alebo nemocnica lístok vypíše ...hm ...
    pasuliatko Pozri príspevok
    treba sa popýtať obvodného lekára on môže objednať sanitku prípadne ti napíše lístok aby to bolo bezplatné...
    ...ach jaj ....
    Naposledy upravil buchač : 20.01.11 at 20:25

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ...fakt ...teraz som si všimol ...po upozornení ...

    Ale inak na tom cezhraničnom trvám ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.